• urzędnik, dokumenty
  Aplikacja na telefon i elektroniczna platforma rekrutacyjna mają być lekiem na wakaty w administracji. Związkowcy uważają, że to tylko gadżet i bez realnych podwyżek problem będzie się pogłębiać
 • Kobieta pije kolorowe smoothie
  W ciągu roku z 49 do 25 proc spadł odsetek negatywnych opinii na temat rynku pracy w Polsce; jednocześnie już prawie dwie trzecie (65 proc.) Polaków jest przekonanych o możliwości znalezienia pracy; z możliwością jej utraty liczy się 29 proc. - podkreśla CBOS.
 • Grupa biznesmenów
  Wyższe niż w Polsce zarobki, łatwość w znalezieniu pracy oraz stabilność zatrudnienia - to m.in. powody, dla których Polacy coraz częściej decydują się na pracę w Czechach.
 • Osoby przy pracy
  Deweloper systemów IT, chirurg medycyny estetycznej, ale też np. kierownik budowy – to oni będą mieli najwięcej ofert pracy. Jeśli prognozy się potwierdzą, to rynek pracy najbardziej skurczy się dla m.in. listonoszy i rolników.
 • Birma
  "Jeśli chodzi np. o tamtejszym pracowników, to ci mogą liczyć na wypłatę od 150 zł do nawet 10 tys. zł miesięcznie, jeśli tylko mają kwalifikacje zdobyte w innych krajach, znają języki i przekonają pracodawcę, że zasługują na dobre wynagrodzenie. Obcokrajowcy średnio dostają 3 tys. zł, choć bywa i tak, że jest to nawet 50 tys. zł miesięcznie. W niektórych branżach może to być jeszcze więcej" - mówi w rozmowie z Dziennik.pl Marek Lenarcik, Polak od kilku lat pracujący w Birmie. Jak się tam odnajduje? Jakie są relacje szef-pracownik? Ile kosztuje życie?
 • Praca
  Średnie miesięczne zarobki Ukraińców pracujących w Polsce wynoszą ok. 2,1 tys. zł netto, przeciętny czas pracy wynosi 54 godziny tygodniowo - poinformowano w opublikowanym w poniedziałek raporcie NBP.
 • Zjednoczone Emiraty Arabskie
  "Ogłoszenia z hasłem: "Rekrutujemy tylko Emiratczyków" albo "Emiratczycy preferowani" nikogo tam nie dziwią. W myśl tej samej zasady Emiratczyk będzie też zarabiał 3-4 razy więcej niż nie-Emiratczyk; i to na tym samym stanowisku. O tym się zresztą mówi otwarcie" - ujawnia w rozmowie z Dziennik.pl Aleksandra Chrobak, autorka książki "Beduinki na Instagramie". W Zjednoczonych Emiratach Arabskich przepracowała pięć lat.
 • Praca
  Aby dobrze zarabiać, wcale nie musisz być programistą. Jeśli znasz angielski i nie masz nic przeciwko temu, żeby pracować za granicą, a przy tym rozumiesz ludzi z pokolenia urodzonego w latach 80-tych i 90-tych, możesz zarabiać krocie.
 • Turcja
  "Gdyby mój mąż zmarł, wówczas pobiorę emeryturę i swoją, i tę jego. Gdybyśmy z kolei mieli córkę, to i jej przysługiwałaby taka emerytura – przynajmniej do czasu rozpoczęcia pracy albo zamążpójścia. Tak na marginesie, zdarza się, że Turczynki po śmierci ojca się rozwodzą - właśnie z tego powodu" - opowiada w rozmowie z Dziennik.pl Mariola Kośmińska. W Turcji firmę ma już od 12 lat. Jakie rozwiązania jeszcze chwali? A na co narzeka? 
 • Koło podbiegunowe/Martyna Koperkiewicz
  5 tygodni płatnego urlopu, 43 tys. koron (ok. 20 tys. zł) średniej pensji i zasiłki sięgające nierzadko 80-100 proc. zarobków. Jak się jeszcze pracuje pod kołem podbiegunowym? O tym w rozmowie z Dziennik.pl opowiada Martyna Koperkiewicz, która w Hammerfest mieszka od blisko czterech lat.