• Beata Szydło
  "Czas Donalda Tuska w polskiej polityce się skończył. Był on mocno zaangażowany w kampanię do Parlamentu Europejskiego, liczył, że będzie zbawcą, który wjedzie na "białym koniu", ale Polacy w to nie uwierzyli" - powiedziała wicepremier Beata Szydło w wywiadzie dla portalu Onet.pl.
 • Mateusz Morawiecki
  "Jest przepis, że w ciągu dwóch tygodni po ogłoszeniu wyników wyborów nowi europarlamentarzyści muszą pozbyć się swoich poprzednich funkcji, to zarysowuje perspektywę czasową" - powiedział premier Mateusz Morawiecki odpowiadając na pytanie o termin rekonstrukcji rządu.
 • Wicepremier Beata Szydło podczas konferencji prasowej nt. strajku nauczycieli
  Możemy spierać się na różne argumenty, możemy podejmować protesty, ale rozwiązania, które nie są realne do spełnienia, nie uzdrowią sytuacji; zaproponowaliśmy zmiany, które wychodzą naprzeciw oczekiwaniom środowiska nauczycielskiego - powiedziała w poniedziałek wicepremier Beata Szydło. - Pan przewodniczący ZNP Broniarz podjął decyzję o odrzuceniu kolejnej propozycji rządu, która zawiera podwyżki dla nauczycieli - dodała.
 • Sławomir Broniarz, Sławomir Wittkowicz, Dorota Gardias
  Nie udały się rozmowy nauczycieli z rządem - dwie centrale odrzuciły propozycje, przedstawione przez wicepremier Beatę Szydło. Na plan strony rządowej zgodziła się jedynie Solidarność. W poniedziałek rusza więc strajk.
 • Pusta klasa szkolna
  Strajk oznacza pułapkę zarówno dla rodziców, jak i dla dyrektorów. Nie mają prawa zamknąć placówek ani nie powinni ich otwierać, jeżeli nie mogą zapewnić dzieciom odpowiedniej opieki.
 • Elżbieta Kruk, Elżbieta Rafalska i Mateusz Morawiecki
  "Jest decyzja, kiedy dojdzie do rekonstrukcji rządu. Trwają w tej sprawie rozmowy i konsultacje" - powiedziała we wtorek w RMF FM posłanka PiS Elżbieta Kruk, "jedynka" na lubelskiej liście PiS do europarlamentu.
 • Elżbieta Rafalska i Beata Szydło
  "Cztery z pięciu punktów, które rząd zaproponował, zostały zaakceptowane przez strony" – powiedziała wicepremier Beata Szydło po rozmowach ze związkami zawodowymi. Poinformowała, że rozmowy będą kontynuowane we wtorek. "Nie mamy żadnych przesłanek, by dyskutować o zawieszeniu strajku" – oświadczył natomiast prezes ZNP Sławomir Broniarz. Także szef Branży Nauki, Oświaty i Kultury FZZ Sławomir Wittkowicz ocenił, że dotychczasowe propozycje nie przybliżają do podjęcia decyzji o powstrzymaniu się od protestu.
 • Protestujący nauczyciele
  Minimalna wysokość bonusów ustalanych przez samorządy i nowy sposób powiązania pensji nauczycieli ze średnią płacą w kraju. Tak MEN chce zapobiec strajkom.
 • Szachy
  "B yć może najgroźniejsze jest dziś mówienie, że PiS i PO to takie same partie” – to słowa Jarosława Kaczyńskiego wygłoszone w Jachrance na początku grudnia podczas przemówienia dla działaczy Prawa i Sprawiedliwości. Warto się im przyjrzeć uważniej z dwóch powodów.
 • Beata Szydło
  "Wyraziłam swoją gotowość do startu w wyborach do Parlamentu Europejskiego" - powiedziała w czwartek w Polskim Radiu 24 wicepremier Beata Szydło. Zaznaczyła jednocześnie, że ostateczne decyzje zapadną w gronie komitetu politycznego.