• Szymon Hołownia, premier Mateusz Morawiecki
  "Idąc do kościoła - któregokolwiek, gdziekolwiek - nie chcę się zastanawiać, czy akurat dziś spotkam tam politycznego domokrążcę" - mówi Szymon Hołownia. Dziennikarz apeluje o kościoły wolne od polityki i politykę wolną od kościołów.
 • Szymon Hołownia
  Szymon Hołownia ma za sobą kilka trudnych chwil, bowiem zaginął jego ukochany pies - Grafit. Na szczęście z pomocą ruszyli internauci i po 4 dniach zguba trafiła do domu. Dziennikarz podziękował wszystkim na Facebooku.
 • Lekarz przy mapie
  Malaria, dur brzuszny i gorączka denga to choroby tropikalne, które najczęściej przywozimy z egzotycznych wakacji. Które państwa pod tym względem są najbardziej niebezpieczne?
 • Szymon Hołownia
  "Czym innym jest Eucharystia, na którą przychodzą wierni o przekonaniach nacjonalistycznych i uczestniczą w niej na równi z innymi ludźmi o innych przekonaniach, a czym innym msza dedykowana dla nacjonalistów, tworząca wrażenie że nacjonalizm to orędzie Chrystusa. Nacjonalizm, o czym wielokrotnie pisali papieże, nie jest zgodny z orędziem Chrystusa. Patriotyzm tak, ale nie nacjonalizm. A ci, którzy odpowiadają za organizowanie różnych "mszy branżowych" powinni czasem wykazać więcej wrażliwości i pamiętać, że z faktu że Kościół jest domem nas wszystkich nie wynika, że powinniśmy tam pozwalać urządzać każdemu z nas, to co mu się akurat chce" - powiedział dziennikowi.pl Szymon Hołownia. Z dziennikarzem rozmawiamy przy okazji premiery jego książki "36 i 6 sposobów na to, jak uniknąć życiowej gorączki, czyli Katechizm według Szymona Hołowni".
 • Jedni w doktora, inni w księdza...
  Dziennikarz, publicysta, autor książek, telewizyjna osobowość, która ciętą ripostą potrafi wykastrować nawet tak trudnych rozmówców jak Wojciech Cejrowski. Co warto wiedzieć o Szymonie Hołowni?
 • Szymon Hołownia
  Szymon Hołownia od dawna mówi o tym, że powinniśmy pomagać uchodźcom, bez względu na to, czy są chrześcijanami, czy muzułmanami. Za te poglądy, dziennikarz spotyka się z ostrą krytyką i szyderstwami.
 • Mamy Cię!
  Szymon Hołownia i Marcin Prokop jako telewizyjny duet budzą sympatię publiczności. Niestety wszystko wskazuje na to, że program "Mamy Cię!", w którym występowali w roli gospodarzy, wypada z ramówki stacji TVN.
 • Szymon Hołownia
  Szymon Hołownia jako dziennikarz przez 20 lat zajmował się słowem. Jak twierdzi jednak, w pewnym momencie przestał wierzyć, że mówieniem można cokolwiek w ludzkim życiu zmienić i postanowił zająć się czymś innym. W rozmowie z dziennik.pl opowiada, jak Afryka stała się jego drugim domem, czym go urzekła i dlaczego czasem się jej boi.
 • Mamy Cię!
  Już w tę niedzielę, po 11 latach przerwy na antenę stacji TVN wraca program "Mamy Cię". Zobacz, jakie gwiazdy zostaną wkręcone w pierwszym odcinku.
 • Kamil Durczok
  ">Wprost< zrobił to, co wszystkie szmatławce: zanurkował komuś w szambie, a relację z tej wyprawy przedstawił jako tekst z National Geographic" - tak Szymon Hołownia komentuje na swoim blogu ostatni tekst tygodnika o Kamilu Durczoku. Na tym jednak nie kończy.