• Szynka
  Japończycy przestraszyli się nowotworów przewodu pokarmowego i… jedzą mniej szynki. Donosi o tym dziennik „The Japan Times” .
 • "LOVE" (2015)
  Od 1933 roku, gdy Gustav Machaty w swojej "Ekstazie" po raz pierwszy pokazał na ekranie kobiecy orgazm, twórcy filmowi serwują nam wciąż więcej i coraz odważniejszego seksu. Najczęściej tłumacząc się względami artystycznymi i prowokując do dyskusji, gdzie leży granica pomiędzy erotyką w filmie a ordynarnym porno? Oto 10 produkcji, które do owej cienkiej, czerwonej linii się się zbliżają, a może nawet ją przekraczają…
 • Wiedeńska szynka na wielkanocnym stole
  Wytwornie wygląda i doskonale smakuje. Wiedeńska szynka urozmaici wielkanocne menu. Jej przygotowanie nie jest bardzo skomplikowane, choć trochę czasochłonne. Ale naprawdę warto wypróbować ten przepis.
 • "Oczy szeroko zamknięte" (1999, reż. Stanley Kubrick)
  "Pięćdziesiąt twarzy Greya" na ekrany kin wejdzie za rok (światowa premiera: 13 lutego 2015), ale już dziś twórcy filmu obiecują "momenty", jakich w kinie jeszcze nie było. W odpowiedzi na te zapowiedzi Stopklatka.pl przygotowała listę obrazów, które dowodzą, że nie taki "Grey" pierwszy, jakim go malują.
 • Zamiast figurki Wieża Eiffla, z Paryża przywieź sobie ser i wino
  Zamiast niepotrzebnych figurek, lepiej przywieźć z wakacji kulinarne "pocztówki" - zachęca Robert Sowa. Szef kuchni przyznaje, że to nie tylko miły prezent, to również świetny sposób na poznawanie nowych smaków.
 • Slow food - postaw na lokalne smaki
  Powolne jedzenie - tak dosłownie można rozszyfrować określenie slow food. Jednak pod tą nazwą kryją się działania, które mają na celu ochronę i wspieranie niewielkich regionalnych producentów tradycyjnej, zdrowej żywności.