• Xperia Z4
  Sony postanowiło odebrać Samsungowi i Apple odebrać kawałek tortu z segmentu bardzo wydajnych tabletów. Na rynek trafiła więc Xperia Z4. Czy urządzenie japońskiego koncernu przyjmie się w domach, czy lepiej zdecydować się na produkt konkurencji?
 • Asus MemoPad 7
  Smartfony do przeglądania sieci, oglądania filmów czy czytania książek niebyt się nadają – pięciocalowe ekrany są naprawdę niewygodne. Z kolei duże tablety nie są zbyt wygodne w podróży. Dlatego też wymyślone małe 7-calowe urządzenia, takie jak MemoPad 7. Jak sprawdza się gadżet Asusa?
 • Uczennica nad książkami
  Zdobywanie wiedzy ma być przyjemne i twórcze, a docieranie do źródeł informacji powinno dawać satysfakcję. Uczniowie jednej z radomskich szkół podstawowych zamiast z podręczników będą teraz korzystać z tabletów. Właśnie ruszył program pilotażowy eTornister.
 • Logo koncernu Nokia
  Nokia może być cieniem dawnej potęgi, ale jej miejsce zajmują setki start-upów zakładanych przez dawnych pracowników koncernu. Elopkalipsa, jak ochrzcili Finowie upadek imperium, wcale nie była taka zła.
 • Kobieta czyta e-book
  Hiszpańscy lekarze przestrzegają przed skutkami ubocznymi nadużywania smartfonów, komputerów i tabletów. Jak wynika z badań Madryckiej Izby Fizjoterapeutów i Lekarzy Sportowych, do przychodni coraz częściej zgłaszają się pacjenci cierpiący na dolegliwości wywołane zbyt długim korzystaniem z tego typu sprzętu elektronicznego.
 • Aplikacja, która pozwala wirtualnie meblować wnętrza
  Mała czy duża, złota czy kolorowa, w kącie czy na komodzie? W tym roku po raz pierwszy możesz przymierzyć choinkę do swojego mieszkania. I to za pomocą zwykłego tabletu.
 • Tab S 8.4
  Tablet nie musi być duży, by się sprawdzić. 8-calowe urządzenia, które z łatwością zmieszczą się w kieszeni marynarki są dobrą alternatywą dla dużych, 10-calowych urządzeń. Do redakcji trafił jeden z topowych modeli Samsunga - 8,4-calowy Tab S.
 • Smartfon
  Rynek jest do tego stopnia nasycony telefonami, że operatorzy komórkowi w ramach świątecznych promocji oferują zupełnie inne gadżety: inteligentne zegarki, opaski dla biegaczy, telewizory czy konsole do gier.
 • Policja
  Łomżyńscy policjanci jako pierwsi w Polsce otrzymali tablety, które mają im pomóc w codziennej pracy. Dzięki nim mundurowi będą mogli od razu na miejscu zdarzenia sporządzić dokumentację w formie elektronicznej. 
 • 600 nazwisk twórców znalazło się pod apelem skierowanym do ministra kultury, a dotyczącym wprowadzenia opłat od tzw. czystych nośników. Artyści i autorzy przekonują, że rezygnacja z opłaty to pozbawianie ich części zarobku. Pod apelem podpisali się m.in.: Piotr Rubik, Władysław Bartoszewski, Krzysztof Krawczyk, Irena Santor, Doda i Monika Brodka.