• Dziecko z tabletem
  Dwuletnie dzieci, które nie potrafią jeszcze dobrze mówić, bez problemów radzą sobie z obsługą prostych aplikacji w smartfonie - wynika z raportu przygotowanego przez organizację Common Sense Media. Badania przeprowadzone na zlecenie firmy LifeProof, pokazują natomiast, że dwie trzecie dzieci w Wielkiej Brytanii chętniej bawi się tabletem rodziców niż własnymi zabawkami. Czy rodzi nam się nowe cyfrowe pokolenie?
 • Sejm
  PiS liczy na to, że profesor Piotr Gliński będzie mógł wystąpić w Sejmie w debacie nad wnioskiem o wyrażenie rządowi wotum nieufności. PiS ponownie złożył wniosek w ubiegłym tygodniu i znów zgłosił kandydaturę profesora Glińskiego na premiera rządu technicznego.
 • Rodzice z tabletami i z dzieckiem
  Zamiast stwarzać dobre możliwości rozwoju, przekładają na swoje dzieci olimpijską ideę "szybciej, wyżej, mocniej". Ale w wyścigu o lepsze jutro, zamiast medali, ich potomstwo częściej łapie jednak bolesne kontuzje - pisze DGP w ramach akcji "Bądź człowiekiem miej dzieci".
 • Dzieci
  78 proc. przedszkolaków ma dostęp do internetu kilka razy w tygodniu, czyli o 8 proc. więcej niż w 2011 r. – wynika z najnowszych badań „Przedszkolaki w sieci”, przeprowadzonych przez GFK Polonia na zlecenie firmy Atmedia i portalu Ciuchcia.pl. Zdecydowana większość dzieci korzysta jednak z sieci pod nadzorem dorosłych. Badania dowodzą także, że najmłodsi coraz częściej korzystają nie tylko ze stacjonarnych komputerów, lecz także z urządzeń mobilnych, np. z tabletów, smartfonów i smart TV.
 • Surface 2 Pro
  Laptopy powoli stają się przeżytkiem. Ich rolę zajmują tablety - oferują one podobną wydajność, są jednak dużo bardziej mobilne. Do tego pojawia się coraz więcej urządzeń z Windows 8 na pokładzie, na których bez problemu uruchomimy każdy program z domowego komputera.
 • Dziecko przed telewizorem
  Amerykańska Akademia Pediatryczna oraz Kanadyjskie Stowarzyszenie Pediatryczne apelują do rządów i rodziców, by wprowadzili zakaz używania przenośnych urządzeń elektronicznych – takich jak tablety, komórki czy konsole – dla dzieci do 12 roku życia. Z ich badań wynika, że ich użytkowanie jest groźne dla zdrowia i rozwoju.
 • Każda, szanująca się firma technologiczna ma w swej ofercie tablety. Czy jednak zaraz musimy wydać parę tysięcy złotych na urządzenie, którego możliwości nie wykorzystamy? Oto, co powinieneś wiedzieć, zanim pójdziesz do sklepu.
 • Terapeutyczna gra dla dzieci z autyzmem
  Pierwsza polska gra na tablety wspierająca terapię dzieci z zaburzeniami takimi, jak m.in.: autyzm, Zespół Downa, porażenie mózgowe jest już dostępna! Grę Na wsi można pobrać za darmo w sklepie Google Play.
 • gwiazdkowy prezent
  Oglądając ten filmik, chciałoby się powiedzieć: spieszmy się cieszyć prezentami, bo szybko się niszczą. Bohater nagrania otrzymał na święta wymarzony tablet, chwilę potem wydarzył się dramat...
 • Użytkownik z tabletem
  To ważna informacja dla tych, którzy pod choinkę chcą podarować komuś tablet. Ponad połowa takich urządzeń oferowanych na polskim rynku nie spełnia wymagań technicznych - wynika z raportu Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Na czym polegają uchybienia?