• Tablet i smartfon to nie sprzęt dla dzieci
  Dzieci do drugiego roku życia w ogóle nie powinny patrzeć na ekrany urządzeń elektronicznych, zaś przed piątym rokiem życia – spędzać przed nimi nie więcej niż godzinę dziennie – zaleciła we środę Światowa Organizacja Zdrowia (WHO).
 • Dziecko używa tablet
  Jak na mowę dzieci wpływa częste oglądanie telewizji? Czy tablet można uznać za zabawkę edukacyjną?
 • Niemowlę z tabletem
  Ponad 40 proc. dzieci, które nie ukończyły jeszcze drugiego roku życia, korzysta z tabletów i smartfonów, a wśród nich niemal co trzecie robi to codziennie lub prawie codziennie – wynika z badań Millward Brown przeprowadzonych na zlecenie Fundacji Dzieci Niczyje. Choć odpowiednio dobrane treści internetowe mogą mieć pozytywny wpływ na rozwój kilkulatków, to jednak zbyt wczesne i intensywne korzystanie z urządzeń elektronicznych może być dla nich szkodliwe.
 • Dziecko z tabletem
  Dwuletnie dzieci, które nie potrafią jeszcze dobrze mówić, bez problemów radzą sobie z obsługą prostych aplikacji w smartfonie - wynika z raportu przygotowanego przez organizację Common Sense Media. Badania przeprowadzone na zlecenie firmy LifeProof, pokazują natomiast, że dwie trzecie dzieci w Wielkiej Brytanii chętniej bawi się tabletem rodziców niż własnymi zabawkami. Czy rodzi nam się nowe cyfrowe pokolenie?
 • Rodzice z tabletami i z dzieckiem
  Zamiast stwarzać dobre możliwości rozwoju, przekładają na swoje dzieci olimpijską ideę "szybciej, wyżej, mocniej". Ale w wyścigu o lepsze jutro, zamiast medali, ich potomstwo częściej łapie jednak bolesne kontuzje - pisze DGP w ramach akcji "Bądź człowiekiem miej dzieci".
 • Dzieci
  78 proc. przedszkolaków ma dostęp do internetu kilka razy w tygodniu, czyli o 8 proc. więcej niż w 2011 r. – wynika z najnowszych badań „Przedszkolaki w sieci”, przeprowadzonych przez GFK Polonia na zlecenie firmy Atmedia i portalu Ciuchcia.pl. Zdecydowana większość dzieci korzysta jednak z sieci pod nadzorem dorosłych. Badania dowodzą także, że najmłodsi coraz częściej korzystają nie tylko ze stacjonarnych komputerów, lecz także z urządzeń mobilnych, np. z tabletów, smartfonów i smart TV.
 • Dziecko przed telewizorem
  Amerykańska Akademia Pediatryczna oraz Kanadyjskie Stowarzyszenie Pediatryczne apelują do rządów i rodziców, by wprowadzili zakaz używania przenośnych urządzeń elektronicznych – takich jak tablety, komórki czy konsole – dla dzieci do 12 roku życia. Z ich badań wynika, że ich użytkowanie jest groźne dla zdrowia i rozwoju.
 • Dziecko gra na komputerze
  Edutainment, czyli edukacja za pomocą rozrywki, stosowana jest coraz szerzej na urządzeniach mobilnych takich jak smartfony i tablety. Wiele aplikacji tworzonych jest z myślą o młodych odbiorcach, by poprzez zabawę pobudzić kreatywność dziecka i stymulować jego rozwój.
 • Prezenty na pierwszą komunię: Tablet, smartfon, używany medalik
  Zegarek? Komórka? To już przeżytek. Nawet laptopy i quady idą w odstawkę. Teraz w prezencie na Pierwszą Komunię Świętą kupuje się tablety i smartfony. Średnio na podarek komunijny wydamy aż półtora tysiąca złotych.
 • Dzieci bawią się tabletem
  Najmłodsi korzystają z Internetu coraz częściej - obok komputerów stacjonarnych, notebooków i smartfonów cyfrowym oknem na świat stają się dla nich tablety.