• Tablet i smartfon to nie sprzęt dla dzieci
  Dzieci do drugiego roku życia w ogóle nie powinny patrzeć na ekrany urządzeń elektronicznych, zaś przed piątym rokiem życia – spędzać przed nimi nie więcej niż godzinę dziennie – zaleciła we środę Światowa Organizacja Zdrowia (WHO).
 • Logo koncernu Nokia
  Nokia może być cieniem dawnej potęgi, ale jej miejsce zajmują setki start-upów zakładanych przez dawnych pracowników koncernu. Elopkalipsa, jak ochrzcili Finowie upadek imperium, wcale nie była taka zła.
 • Dziecko z tabletem
  Dwuletnie dzieci, które nie potrafią jeszcze dobrze mówić, bez problemów radzą sobie z obsługą prostych aplikacji w smartfonie - wynika z raportu przygotowanego przez organizację Common Sense Media. Badania przeprowadzone na zlecenie firmy LifeProof, pokazują natomiast, że dwie trzecie dzieci w Wielkiej Brytanii chętniej bawi się tabletem rodziców niż własnymi zabawkami. Czy rodzi nam się nowe cyfrowe pokolenie?
 • Dziecko przed telewizorem
  Amerykańska Akademia Pediatryczna oraz Kanadyjskie Stowarzyszenie Pediatryczne apelują do rządów i rodziców, by wprowadzili zakaz używania przenośnych urządzeń elektronicznych – takich jak tablety, komórki czy konsole – dla dzieci do 12 roku życia. Z ich badań wynika, że ich użytkowanie jest groźne dla zdrowia i rozwoju.
 • Samolot
  Pasażerowie w samolotach w Stanach Zjednoczonych będą mogli korzystać niemal bez ograniczeń z przenośnych urządzeń elektronicznych. Złagodzone przepisy opublikowała Federalna Administracja Lotnictwa. Rozmowy przez telefony komórkowe nadal będą zabronione.
 • Huawei Asacend Mate
  Phablet, czyli połączenie smartfonu z tabletem, stał się popularny po premierze Galaxy Note. Teraz każda firma chce mieć swoją wersję urządzenia. Do Polski trafia więc Huawei Ascend Mate z sześciocalowym ekranem.
 • Microsoft Kin
  Telefony i tablety mogą być udane i ładne. Są jednak potworki, które nie sprawdziły się na rynku. Oto jedne z najbardziej nieudanych produktów, o których firmy wolałby zapomnieć.
 • Surface, nowy tablet Microsoft
  W 2013 r. Polacy kupią 1,2 mln takich urządzeń. A wraz z nimi dodatkowy dostęp do internetu
 • Asus PadFone 2
  Asus uznał, że hybryda tabletu z telefonem sprzedała się na tyle dobrze, że można przygotować drugą odsłonę gadżetu. PadFone 2, wyposażony w modem LTE trafi do sklepów jeszcze w tym roku.
 • Nadużywanie smartfonów i laptopów ryzykowne dla zdrowia
  Długotrwałe korzystanie ze smartfonów, tabletów i laptopów grozi problemami zdrowotnymi - ostrzegają brytyjscy lekarze. Do tego stopnia, że może skończyć się nawet trudną i długotrwałą rehabilitacją.