• Jarosław Kaczyński z tabletem
    Ta debata nad wotum nieufności dla rządu będzie zapamiętana zwłaszcza dzięki sprytnemu wybiegowi Jarosława Kaczyńskiego, który na mównicy puścił przemówienie prof. Piotra Glińskiego wprost z tabletu. "Pomysł zdał egzamin, bo nawet światowa prasa pisze, że kandydat na premiera nie został dopuszczony do głosu" - cieszy się prezes PiS.
  • To wydarzenie z pewnością pomoże obalać stereotyp, jakoby Prawo i Sprawiedliwość było partią ludzi starszych, z prowincji - tak politolog dr Rafał Chwedoruk komentuje pomysł Jarosława Kaczyńskiego, by odtworzyć na sejmowej mównicy przemówienie prof. Piotra Glińskiego z tabletu.
  • Debata nad wnioskiem o wotum nieufności wobec rządu
    Debata nad wnioskiem PiS o wotum nieufności dla rządu Donalda Tuska to mocny punkt programu w obradach Sejmu. Tylko się zaczęła, a od razu doczekała się mocnych akcentów. Jarosław Kaczyński wystąpił na mównicy z tabletem. Odtworzył z niego przemówienie prof. Piotra Glińskiego. Jak zareagowali na to inni posłowie?
  • Arkadiusz Mularczyk
    W polskim Sejmie czasem wieje nudą, ale nasi parlamentarzyści doskonale wiedzą, jak sobie zapewnić rozrywkę w poselskich ławach. Zwłaszcza, że mają pod ręką nowoczesne gadżety. Oficjalnie posłowie twierdzą, że kupione za publiczne pieniądze tablety, służą im do przeglądania ustaw. Jak jest naprawdę? Wystarczy spojrzeć na zdjęcia z obrad.