• "Tadeusz Mazowiecki nah". Licencja: CC BY-SA 2.0
  Świętokrzyski Komitet Obrony Społecznej, złożony z byłych działaczy "Solidarności" napisał list do prezydenta Kielc. Autorzy listu nie chcą uhonorowania Tadeusza Mazowieckiego w ich mieście.
 • Premier Ewa Kopacz i kanclerz Niemiec Angela Merkel w towarzystwie sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i pełnomocnika Prezesa Rady Ministrów do spraw dialogu międzynarodowego Władysława Bartoszewskiego
  Premier Ewa Kopacz poszła w ślady pierwszego premiera III RP. Spotkała się w Krzyżowej z Angelą Merkel na uroczystościach upamiętniających Mszę Pojednania sprzed 25 lat, w której brali udział Tadeusz Mazowiecki i ówczesny kanclerz Niemiec Helmut Kohl.
 • Angela Merkel
  Stąd popłynął sygnał o pojednaniu narodów polskiego i niemieckiego. Tak o symbolicznym spotkaniu przed laty w Krzyżowej mówiła obecna tam dziś kanclerz Niemiec Angela Merkel. 25 lat temu w dolnośląskiej wsi doszło do spotkania premiera Polski Tadeusza Mazowieckiego i kanclerza Niemiec Helmuta Kohla, w czasie którego odprawiono "Mszę Pojednania".
 • Jarosław Kaczyński na pogrzebie Tadeusza Mazowieckiego
  Prezydencki doradca jest zbudowany tym, że nad trumną Tadeusza Mazowieckiego Polacy byli razem, tak jak byli razem w 1989 roku. Przypomniał, że na pogrzebie pierwszego premiera III RP byli czołowi politycy PiS.
 • Skromny - to słowo powtarza się bardzo często we wspomnieniach o Tadeuszu Mazowieckim. Cztery lata temu dziennik.pl opublikował zdjęcie, które jest tego najlepszym dowodem, a które dziś staje się hitem sieci.
 • Tadeusz Mazowiecki nie żyje
  Był pierwszym premierem III Rzeczypospolitej, był doradcą robotników w czasie strajków w 1980 roku, był wysłannikiem ONZ w byłej Jugosławii, protestującym przeciw bezczynności mocarstw. Zmarł Tadeusz Mazowiecki, jeden z tych, którzy budowali nową Polskę po PRL-u. Miał 86 lat.
 • Zmarł Tadeusz Mazowiecki, były premier, ostatni polityk, który był premierem Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej i pierwszy, który sprawował tę funkcję w historii III Rzeczpospolitej. Współzałożyciel Unii Demokratycznej i Unii Wolności. Miał 86 lat.
 • Tadeusz Mazowiecki
  Premier Donald Tusk musi w piątkowym wystąpieniu pokazać, że wie, dokąd prowadzi kraj - uważa prezydencki doradca Tadeusz Mazowiecki. Według szefa Fundacji Batorego Aleksandra Smolara, aktywność opozycji w ostatnich dniach podnosi poprzeczkę, przed którą stoi szef rządu.