• Tajlandia, Bangkok, Pałac Królewski
  W innym miejscu świata niedokończony 47-piętrowy wieżowiec mógłby zostać uznany za skazę na wizerunku miasta, ale w Bangkoku nawet takie architektoniczne straszydło stało się turystyczną atrakcją. Zwłaszcza odkąd według miejskich legend mieszkają tam duchy.
 • Tajlandia
  Setki osób zostały uwiezione na wyspach w Zatoce Tajlandzkiej z powodu burzy tropikalnej Pabuk, która uderzyła w piątek w ten popularny wśród turystów region. Żywioł spowodował wstrzymanie ruchu lotniczego; promy nie wychodziły z portów.
 • Tajlandia
  Władze Tajlandii są zaniepokojone pogarszającym się wizerunkiem kraju w oczach turystów. Niedawne zabójstwo dwojga brytyjskich wczasowiczów może jeszcze bardziej pogorszyć wizerunek kraju jako miejsca bezpiecznego i beztroskiego wypoczynku - uważają przedstawiciele tajskiego sektora turystycznego.
 • Stan wojenny w Tajlandii
  Uzbrojeni żołnierze na ulicach, pojazdy opancerzone, budynki obstawione przez umundurowanych ludzi - tak wyglądają teraz ulice największych miast. Armia wprowadziła stan wojenny w Tajlandii. Czy coś może grozić turystom, którzy chętnie jeżdżą do tego azjatyckiego kraju? Polskie MSZ wydało w tej sprawie specjalny komunikat.
 • Stan wojenny w Tajlandii
  Tajlandia od tej nocy nie jest już takim samym krajem jak dotąd. Armia wprowadziła na całym jej terytorium stan wojenny. Tajlandia to popularny kierunek urlopowy polskich turystów.
 • Stan wojenny w Tajlandii
  Ministerstwo Spraw Zagranicznych apeluje do Polaków przebywających w Tajlandii o zachowanie szczególnej ostrożności. W nocy wprowadzono w tym kraju stan wojenny.
 • Stan wojenny w Tajlandii
  Przebywający w Tajlandii turyści są bezpieczni - poinformowała Polskie Radio Ambasada RP w Bangkoku. Dziś nad ranem w Tajlandii wprowadzony został stan wojenny. Sytuacja na razie jest jednak spokojna.
 • Więzienie
  W kurorcie Pattaya w Tajlandii rozpoczął właśnie pracę pierwszy 24-godzinny sąd dla turystów z zagranicy. W ten sposób Tajowie próbują odciążyć tradycyjne sądownictwo, blokowane od lat przez wykroczenia z udziałem cudzoziemców.
 • Zatrucie pestycydami wśród przyczyn śmierci turystów
  Pięcioro zagranicznych turystów i miejscowa przewodniczka, którzy zmarli w tajemniczych okolicznościach na początku 2011 roku w Tajlandii, mogli paść ofiarą przypadkowego zatrucia pestycydami - podały władze i zapewniły, że już podjęły starania o ochronę zagranicznych turystów przed groźnymi chemikaliami.