• Stan wojenny w Tajlandii
  Uzbrojeni żołnierze na ulicach, pojazdy opancerzone, budynki obstawione przez umundurowanych ludzi - tak wyglądają teraz ulice największych miast. Armia wprowadziła stan wojenny w Tajlandii. Czy coś może grozić turystom, którzy chętnie jeżdżą do tego azjatyckiego kraju? Polskie MSZ wydało w tej sprawie specjalny komunikat.
 • Piotr Kraśko i Karolina Ferenstein-Kraśko
  Niedawno kolorowe media plotkowały na temat rzekomego kryzysu w małżeństwie Piotra Kraśki. Niektóre tabloidy sugerowały nawet, że rozwód jest nieunikniony, bowiem dziennikarz ma romans z przyjaciółką domu, Małgorzatą Rozenek. Tymczasem sami małżonkowie postanowili udowodnić wszystkim, że ich związek ma się dobrze i na Instagramie pochwalili się zdjęciami z wakacji w Tajlandii.
 • Tajlandia. Chciałbyś tam pojechać?
  Tajlandia to kraj szeroko otwarty na zachodnich turystów. Urządzone w europejskim stylu hotele i luksusowe kurorty kuszą miłośników wygód, ale prawdziwa Tajlandia jest gdzie indziej. Zapraszamy w podróż wąskimi i zatłoczonymi uliczkami Bangkoku, taksówką tuk-tuk, potem na pływający targ, a na koniec do pięknie zdobionych buddyjskich świątyń.
 • Polacy coraz chętniej rezerwują bilety lotnicze i organizują sobie urlop na własną rękę, czyli bez pomocy biura podróży – wynika z raportu serwisu Fru.pl. To efekt spadku cen biletów lotniczych i rozwoju sieci połączeń.
 • Oto kierunki urlopowe dla odważnych
  Gdy jedni są w trudnej sytuacji, drudzy mogą z kryzysów korzystać. Kraje, które w ostatnich latach przeżywały różnorakie problemy, są najtańszymi celami podróży dla turystów z całego świata - podał portal CNN Go. Najmniej wydamy na urlopie w Meksyku i Birmie.
 • Zatrucie pestycydami wśród przyczyn śmierci turystów
  Pięcioro zagranicznych turystów i miejscowa przewodniczka, którzy zmarli w tajemniczych okolicznościach na początku 2011 roku w Tajlandii, mogli paść ofiarą przypadkowego zatrucia pestycydami - podały władze i zapewniły, że już podjęły starania o ochronę zagranicznych turystów przed groźnymi chemikaliami.