• RObot Thespian
    Targi CeBit w Hanowerze to prawdziwa Mekka fanów nowoczesnych technologii. Można tam znaleźć wszystko - od robota, przez elektryczny pojazd aż po telewizory, czy smartfony. Zobacz ZDJĘCIA z imprezy.
  • Donald Tusk mówił, że technologie teleinformatyczne to przyszłość gospodarki. Podkreślał jednak, że nie należy zapominać w tym kontekście o zagrożeniach, jakie ze sobą niosą. Podał przykład protestów przeciwko ACTA. Okazało się - mówił premier - że kwestia wolności, praw obywatelskich, ochrony wartości to wszystko nabiera zupełnie innego wymiaru i domaga się zupełnie innej refleksji i autorefleksji.
  • Na największych na świecie targach teleinformatycznych CeBIT Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji zamierza pochwalić się systemem ePUAP. I ogłosiło przetarg na jego wypromowanie. Tyle że ePUAP nawet w Polsce od lat nie może się wypromować wśród potencjalnych użytkowników.
  • Targi CeBIT potrwają do 5 marca
    Około 40 polskich wystawców zaprezentuje się na największych targach oprogramowania, sprzętu komputerowego i nowych technologii - CeBIT, które zostaną otwarte wieczorem w Hanowerze. Polska stara się o status głównego partnera targów w 2012 roku.