• Polski saelita poleci w kosmos
  Satelita PW-Sat, zbudowany przez studentów Politechniki Warszawskiej, dotarł we wtorek do Europejskiego Centrum Badań Kosmicznych i Technologii ESA w Holandii. W styczniu 2012 r., jako pierwszy polski satelita poleci w kosmos na pokładzie rakiety Vega.
 • Piotr Wilam - polski inwestor, współtwórca Onetu
  Zacząć od importowania słowników oksfordzkich, a skończyć jako doświadczony krajowy inwestor – o takiej drodze marzy niejeden początkujący młody biznesmen. Przebył ją współtwórca Onetu, milioner Piotr Wilam.
 • Switchblade może w przyszłości znaleźć szerokie zastosowanie w siłach zbrojnych USA
  W ostatniej dekadzie byliśmy świadkami wzrostu militarnego wykorzystania bezzałogowych statków latających. Jest to jeden z bezpośrednich skutków wojen w Iraku i Afganistanie. UAV (Unmanned Aerial Vehicle) może być zastosowany jako idealne narzędzie zwiadowcze lub też do monitorowania pola walki. Uzbrojone w pociski rakietowe, między innymi popularne AGM-114 Hellfire, bywają też niezwykle skutecznymi i śmiercionośnymi narzędziami walki.
 • Roboty militarne
  Jedne usuną kurz w pokoju, inne chętnie oczyszczą pole z min. Eksperci prognozują, że w ciągu dziesięcioleci w każdym domu pojawi się robot, który w dużym stopniu ułatwi codzienne życie przeciętnemu zjadaczowi chleba. Autor filmu odkrywa podobieństwa między robotami sprzątającymi mieszkania, a tymi których używają żołnierze w Afganistanie. 
 • Kiedy wpadł na pomysł stworzenia Skype’a, żaden fundusz inwestycyjny nie chciał zaryzykować wsparcia tego projektu
  Niklas Zennstroem, twórca internetowego komunikatora Skype, postawił sobie ambitny cel: zmuszenie Unii Europejskiej do udziału w technologicznym wyścigu z Ameryką oraz Azją
 • Na zewnątrz wszystkie jachty wyglądają podobnie, każdy z nich ma jednak niepowtarzalne wnętrze zaprojektowane przez najlepszych designerów
  W Cannes rozpoczęła się 34. edycja prestiżowych targów jachtów. Wystawcy zaprezentują ponad 500 luksusowych jednostek, wśród których nie zabraknie jachtów polskich stoczni Sunreef Yachts i Galeon.
 • Niemal 9 na 10 brytyjskich dzieci (86 proc.) w wieku od pięciu do siedmiu lat wie, jak korzystać z komputera, a 97 proc z nich jest w stanie grać w gry komputerowe - wynika z najnowszych badań. Dzieci lepiej radzą sobie z komputerami, niż z używaniem zegarka czy wiązaniem butów...
 • Naukowcy alarmują, spędzając czas w sieci, zaniedbujemy prawdziwe relacje międzyludzkie
  Czy Twój partner, zamiast wybrać się z Tobą na kolację woli spędzić wieczór przed komputerem, nieustannie sprawdza telefon i skrzynkę mailową a Ty masz wrażenie, że w ekran swojego laptopa spogląda częściej niż na Ciebie? Jeśli tak to prawdopodobnie zostałaś cyberwdową, czyli ofiarą nowoczesnych technologii, które stały się zagrożeniem dla relacji międzyludzkich.
 • Oto najszybszy komputer w Polsce
  Tak potężnej machiny może polskim naukowcom zazdrościć wielu kolegów. Komputer z AGH znalazł się w pierwszej setce rankingu najmocniejszych maszyn liczących świata. Drugiego takiego sprzętu w Polsce nie ma.
 • Nowa pracownia nanomedyczna w Zabrzu to w Polsce pionierskie przedsięwzięcie
  Stworzona kosztem 11,6 mln zł pracownia nanomedyczna, gdzie m.in. opracowywane będą substancje chemiczne do produkcji nowych leków, ruszyła w zabrzańskim ośrodku Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.