• Chiny
  Rosnąca w siłę gospodarka Chin daje władzom kraju podstawy do snucia coraz śmielszych planów na przyszłość. Już dziś obserwuje się miliardowe inwestycje w rozbudowę miast, infrastruktury ale również sił zbrojnych. Nakłady na wojsko z roku na rok rosną...
 • Global Hawk - jedna z najbardziej pożądanych broni świata. Ma na koncie zakończone sukcesem akcje w Iraku i Afganistanie. Pomimo obaw, że może dostać się w niepowołane ręce, konstruktorzy wyposażają go w coraz to nowsze technologie
  Bezzałogowe samoloty wojskowe mogą zwiastować przełom w sposobie prowadzenia współczesnych wojen. Szpiegują, transportują, potrafią skutecznie atakować. Są znacznie tańsze w obsłudze niż samoloty załogowe i minimalizują ryzyko ofiar śmiertelnych. Zobacz galerię!
 • EasyJet znalazł sposób na wulkaniczny pył
  Chmury wulkanicznego pyłu, paraliżujące ruch lotniczy nad Europą, nie będą już postrachem linii lotniczych dzięki urządzeniu pozwalającemu pilotowi rozpoznać je i wyminąć - poinformowało w czwartek BBC.
 • Papież ma tablet. Oto, do czego go użyje
  To będzie pierwszy kontakt papieża z jednym z najbardziej popularnych urządzeń elektronicznych. Benedykt XVI użyje go w bardzo świątecznym celu.
 • NCBiR da pieniądze na walkę o patent dla "zderzaka Łągiewki"
  Polscy naukowcy opracowali rewolucyjny wynalazek, który ma ratować życie kierowców na całym świecie. Jednak rozwiązanie to wywołało prawdziwy skandal na międzynarodowej arenie. Stawka jest wysoka...
 • NCBiR da pieniądze na walkę o patent dla "zderzaka Łągiewki"
  Polscy naukowcy opracowali rewolucyjny wynalazek, który ma ratować życie kierowców na całym świecie. Jednak rozwiązanie to wywołało prawdziwy skandal na międzynarodowej arenie. Stawka jest wysoka...
 • Wojskowe nowinki technologiczne
  Miłośnicy wojskowości to głównie faceci. Uwielbiają styl militarny, a gadżety związane z armią (być może przez sentyment lub trudny do określenia urok) wzbudzą zainteresowanie każdego mężczyzny. Oto coś dla pasjonatów: nowinki technologiczne warte uwagi.
 • Polska firma zarobi miliardy dolarów na przełomowej technologii
  To materiał, który stał się rewolucją w przemyśle. Zarobią jednak na nim nie Japończycy, czy Amerykanie, a Polacy. W tym celu powstanie specjalna firma, jakiej w Polsce jeszcze nie było.
 • Broń laserowa w armii USA
  Może zestrzelić niewielkie samoloty, stanowi doskonałą obronę przed rakietami i pociskami moździerzowymi. Być może już niedługo zastąpi konwencjonalne uzbrojenie. Jak donosi portal jegoego.pl, firma Raytheon przedstawiła laserową broń przeciwlotniczą.
 • MEN zmniejsza wymiar godzin informatyki w szkołach
  Na 75 nauczycieli przygotowujących program zajęć tylko jeden uwzględnił użycie komputera.