• Kobieta przy komputerze
  Kiedy zawodzą wszystkie metody internetowego researchu, wtedy do akcji wkraczają oni – poszukiwacze zaginionych informacji. Sięgają tam, gdzie Google nie sięga. Czyli dużo dalej i znacznie głębiej.
 • Maszt telefonii komórkowej
  Dopiero co opadł kurz po kontrowersyjnej aukcji częstotliwości do budowy internetu LTE w Polsce, a już trwają prace nad nową siecią piątej generacji. Możliwości i parametry 5G robią wrażenie, ale jej wdrożenie w Polsce nie będzie łatwe. Droga do budowy 5G usłana będzie kłodami.
 • Mężczyzna przy komputerze
  Świat wirtualny przestał być już tylko alternatywną rzeczywistością, którą odwiedzamy w wolnych chwilach. Coraz odważniej wkracza do realu i kształtuje nasze otoczenie.
 • Mężczyzna ze smartfonem
  Naukowcy alarmują: pole elektromagnetyczne wytwarzane przez urządzenia bezprzewodowe jest groźne dla zdrowia, zwłaszcza – zdrowia dzieci. Coraz więcej krajów ogranicza dostęp do sieci Wi-Fi w szkołach i w budynkach publicznych - pisze "Nasz Dziennik".
 • narkotyki dopalacze dragi amfetamina amfa proszek
  Fundacja Panoptykon przekonuje o szkodliwości blokowania w internecie wyników wyszukiwania o dopalaczach. Prezes fundacji Katarzyna Szymielewicz uważa, że byłoby to sprzeczne z zasadami wolności w sieci i nieskuteczne.
 • Piotr Wilam - polski inwestor, współtwórca Onetu
  Zacząć od importowania słowników oksfordzkich, a skończyć jako doświadczony krajowy inwestor – o takiej drodze marzy niejeden początkujący młody biznesmen. Przebył ją współtwórca Onetu, milioner Piotr Wilam.
 • Kiedy wpadł na pomysł stworzenia Skype’a, żaden fundusz inwestycyjny nie chciał zaryzykować wsparcia tego projektu
  Niklas Zennstroem, twórca internetowego komunikatora Skype, postawił sobie ambitny cel: zmuszenie Unii Europejskiej do udziału w technologicznym wyścigu z Ameryką oraz Azją
 • Niemal 9 na 10 brytyjskich dzieci (86 proc.) w wieku od pięciu do siedmiu lat wie, jak korzystać z komputera, a 97 proc z nich jest w stanie grać w gry komputerowe - wynika z najnowszych badań. Dzieci lepiej radzą sobie z komputerami, niż z używaniem zegarka czy wiązaniem butów...
 • Naukowcy alarmują, spędzając czas w sieci, zaniedbujemy prawdziwe relacje międzyludzkie
  Czy Twój partner, zamiast wybrać się z Tobą na kolację woli spędzić wieczór przed komputerem, nieustannie sprawdza telefon i skrzynkę mailową a Ty masz wrażenie, że w ekran swojego laptopa spogląda częściej niż na Ciebie? Jeśli tak to prawdopodobnie zostałaś cyberwdową, czyli ofiarą nowoczesnych technologii, które stały się zagrożeniem dla relacji międzyludzkich.