• Robot
  W USA powstaje robot, który będzie umiał rozpoznać przedmioty w środowisku, połączyć je i użyć jako narzędzi do wykonania określonego zadania. MacGyver Bot ma służyć w oddziałach US Marines, jednak interesują się nim także służby ratownicze i geologiczne.
 • Projekt „Transformer”
  Armia to jeden z sektorów, w który inwestuje się najwięcej pieniędzy, dlatego każda koncepcja militarna, nawet ta najbardziej oderwana od rzeczywistości, ma szansę zostać wcieloną w życie. Oto najnowsze projekty zbrojeniowe USA.
 • Chiny
  Rosnąca w siłę gospodarka Chin daje władzom kraju podstawy do snucia coraz śmielszych planów na przyszłość. Już dziś obserwuje się miliardowe inwestycje w rozbudowę miast, infrastruktury ale również sił zbrojnych. Nakłady na wojsko z roku na rok rosną...
 • Wojskowe nowinki technologiczne
  Miłośnicy wojskowości to głównie faceci. Uwielbiają styl militarny, a gadżety związane z armią (być może przez sentyment lub trudny do określenia urok) wzbudzą zainteresowanie każdego mężczyzny. Oto coś dla pasjonatów: nowinki technologiczne warte uwagi.
 • Broń laserowa w armii USA
  Może zestrzelić niewielkie samoloty, stanowi doskonałą obronę przed rakietami i pociskami moździerzowymi. Być może już niedługo zastąpi konwencjonalne uzbrojenie. Jak donosi portal jegoego.pl, firma Raytheon przedstawiła laserową broń przeciwlotniczą.
 • Roboty militarne
  Jedne usuną kurz w pokoju, inne chętnie oczyszczą pole z min. Eksperci prognozują, że w ciągu dziesięcioleci w każdym domu pojawi się robot, który w dużym stopniu ułatwi codzienne życie przeciętnemu zjadaczowi chleba. Autor filmu odkrywa podobieństwa między robotami sprzątającymi mieszkania, a tymi których używają żołnierze w Afganistanie.