• Amerykańscy żołnierze
  Zamieszczona w internecie mapa aktywności użytkowników opasek fitnessowych i podobnych urządzeń ujawniła wrażliwe informacje o lokalizacji i działaniach żołnierzy w bazach wojskowych w Afryce i na Bliskim Wschodzie - podał w poniedziałek "Washington Post".
 • Roboty
  Amerykański pionier i lider w dziedzinie robotyki, powszechnie kojarzony z robotami domowymi, iRobot Corporation, rozpoczynał działalność od tworzenia robotów przeznaczonych dla wojska oraz administracji państwowej. Na przestrzeni blisko ćwierć wieku urządzenia iRobot pozwoliły uchronić tysiące ludzi przed zagrożeniem oraz wykonały niezliczoną ilość trudnych misji. Zobacz zdjęcia!
 • Robot
  W USA powstaje robot, który będzie umiał rozpoznać przedmioty w środowisku, połączyć je i użyć jako narzędzi do wykonania określonego zadania. MacGyver Bot ma służyć w oddziałach US Marines, jednak interesują się nim także służby ratownicze i geologiczne.
 • Projekt „Transformer”
  Armia to jeden z sektorów, w który inwestuje się najwięcej pieniędzy, dlatego każda koncepcja militarna, nawet ta najbardziej oderwana od rzeczywistości, ma szansę zostać wcieloną w życie. Oto najnowsze projekty zbrojeniowe USA.
 • Chiny
  Rosnąca w siłę gospodarka Chin daje władzom kraju podstawy do snucia coraz śmielszych planów na przyszłość. Już dziś obserwuje się miliardowe inwestycje w rozbudowę miast, infrastruktury ale również sił zbrojnych. Nakłady na wojsko z roku na rok rosną...
 • Global Hawk - jedna z najbardziej pożądanych broni świata. Ma na koncie zakończone sukcesem akcje w Iraku i Afganistanie. Pomimo obaw, że może dostać się w niepowołane ręce, konstruktorzy wyposażają go w coraz to nowsze technologie
  Bezzałogowe samoloty wojskowe mogą zwiastować przełom w sposobie prowadzenia współczesnych wojen. Szpiegują, transportują, potrafią skutecznie atakować. Są znacznie tańsze w obsłudze niż samoloty załogowe i minimalizują ryzyko ofiar śmiertelnych. Zobacz galerię!
 • Wojskowe nowinki technologiczne
  Miłośnicy wojskowości to głównie faceci. Uwielbiają styl militarny, a gadżety związane z armią (być może przez sentyment lub trudny do określenia urok) wzbudzą zainteresowanie każdego mężczyzny. Oto coś dla pasjonatów: nowinki technologiczne warte uwagi.
 • Broń laserowa w armii USA
  Może zestrzelić niewielkie samoloty, stanowi doskonałą obronę przed rakietami i pociskami moździerzowymi. Być może już niedługo zastąpi konwencjonalne uzbrojenie. Jak donosi portal jegoego.pl, firma Raytheon przedstawiła laserową broń przeciwlotniczą.
 • Roboty militarne
  Jedne usuną kurz w pokoju, inne chętnie oczyszczą pole z min. Eksperci prognozują, że w ciągu dziesięcioleci w każdym domu pojawi się robot, który w dużym stopniu ułatwi codzienne życie przeciętnemu zjadaczowi chleba. Autor filmu odkrywa podobieństwa między robotami sprzątającymi mieszkania, a tymi których używają żołnierze w Afganistanie.