• Izabela Leszczyna
    Tęcza wokół twarzy Matki Boskiej Częstochowskiej, jeśli nie była kolportowana w miejscach, gdzie absolutnie nie powinna, nie obraża niczyich uczuć religijnych – mówiła w "Śniadaniu w Polsat News" Izabela Leszczyna. Obraz Matki Boskiej z tęczową aureolą niósł w sobotę jeden z uczestników Marszu Równości, który odbył się w Płocku.
  • Aleksander Bach-Gapiński
    W piątek na ulice Poznania wyjechały tramwaje ozdobione tęczowymi chorągiewkami z okazji sobotniego Marszu Równości. Radość środowisk LGBT nie trwała jednak długo. Najpierw jeden z motorniczych odmówił prowadzenia tramwaju, a następnie MPK podjęło decyzję o zdjęciu flag z powodu "negatywnych komentarzy". Tymczasem inny motorniczy zdobył się na odwagę, by przeciwstawić się pracodawcy.
  • Marsz Równości Kijowie na Ukrainie
    Pięciu rannych milicjantów, 25 zatrzymanych napastników - to bilans Marszu Równości, który odbył się w Kijowie. Liczbę uczestników szacuje się mniej więcej na 200. Napadła na nich grupa skrajnie prawicowych chuliganów. Stan jednego z interweniujących milicjantów jest poważny. Funkcjonariusz został ranny odłamkiem w szyję.