• Rodzice śpią z dzieckiem
  W pierwszym roku życia dziecko ma ogromną potrzebę bliskości. Wówczas spanie z nim jest jak najbardziej naturalne. Kiedy dziecko zaczyna chodzić, samo może decydować, czy chce spać z rodzicami, czy nie. Jak długotrwałe spanie z dzieckiem wpływa na jego seksualność?
 • Depresja
  Dorosłe Dzieci Alkoholików (DDA) przez całe życie muszą zmagać się z traumą z dzieciństwa. Dorastały w rodzinie dysfunkcyjnej, gdzie przynajmniej jedno z rodziców było alkoholikiem. O tym, jak bardzo te przeżycia mogą wpłynąć na życie dorosłego już człowieka, opowiedział psychoterapeuta Cezary Biernacki. Dlaczego często powielają dysfunkcyjne wzorce? Co daje terapia?
 • Badanie krwi
  W Polsce na nowotwór krwi choruje ponad 100 tys. osób, a co roku diagnozowanych jest prawie 6 tys. nowych zachorowań – przypomina Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych.
 • Smutna nastolatka
  Ochrona zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży w nowym systemie ma zacząć funkcjonować od stycznia przyszłego roku – poinformował wiceminister zdrowia Zbigniew Król.
 • Nastolatek ma problem
  Jak chronić dziecko przed dopalaczami i co rodzice powinni wiedzieć, gdy przyłapią dziecko na braniu narkotyków?
 • Kapsułki różnych leków
  Nowa kombinacja leków na zaawansowanego czerniaka z mutacją BRAF jest bardzo skuteczna i wydłuża przeżycie chorych do ponad 33 miesięcy – poinformował profesor Reinhard Dummer z Uniwersytetu w Zurichu.
 • Mężczyzna na wózku inwalidzkim
  Eksperci oraz przedstawiciele organizacji pacjenckich skupiających osoby chore na stwardnienie rozsiane (SM) zaapelowali o szerszy dostęp do rehabilitacji neurologicznej oraz lekarzy specjalistów. Jak wynika z raportu "Stwardnienie rozsiane w Polsce z perspektywy interesariuszy systemowych", opracowanego przez Fundację Watch Health Care oraz Warsaw Enterprise Institute, w Polsce leczony jest zaledwie co czwarty chory na SM.
 • Mężczyzna na wózku inwalidzkim
  Terapię z wykorzystaniem komórek własnego szpiku kostnego pacjenta do leczenia stwardnienia rozsianego (SM) opracowali polscy naukowcy. O technologii, która jest własnością firmy Luna Laboratory, poinformowali w środę na spotkaniu prasowym w Warszawie.
 • Para tańczy
  Ludzie stają się coraz bardziej otwarci, szukają pomocy, dociekają, co się z nimi dzieje. Potrzebują wsparcia, żeby dotrzeć do emocji. Chcą się nauczyć dzielić swoimi radościami i troskami albo skutecznie ustawiać granice.
 • Prześwietlenie mózgu
  Trombektomia mechaniczna, stosowana w niedokrwiennym udarze mózgu, będzie finansowana w ramach świadczeń gwarantowanych najprawdopodobniej od lipca 2018 roku – zapowiedział w poniedziałek na spotkaniu z dziennikarzami wiceminister zdrowia Zbigniew Król.