• Powołanie Fundacji Wisławy Szymborskiej, która będzie się opiekowała dorobkiem literackim poetki oraz ustanowienie nagrody literackiej - to najważniejsze postanowienia ujawnionej publicznie części otwartego w środę testamentu noblistki.
 • Wisława Szymborska
  Laureatka literackiej Nagrody Nobla zmarła 1 lutego. Dzisiaj w Krakowie zostanie otwarty testament Wisławy Szymborskiej. Wiadomo, że znakomita poetka wszystko skrupulatnie zaplanowała.
 • 50 Cent
  50 Cent jest niezadowolony z życia i przekonany, że wkrótce umrze. Raper wciąż czeka, aż Interscope zdecyduje się wydać jego najnowszy album i to chyba jest przyczyna niewielkiej frustracji gwazdora.
 • Słynny projektant rodzielił swoją fortunę pomiędzy ukochane psy i najbliższe mu osoby
  Choć największa część 16-milionowego majątku Aleksandra McQueena przypadła jego byłemu partnerowi, słynny projektant nie zapomniał również o swoich psach. McQueen, który rok temu popełnił samobójstwo, znaczną część swojej fortuny zapisał ukochanym czworonogom. Zgodnie z jego ostatnią wolą, część pieniędzy zostanie również przekazana organizacjom opiekującym się bezdomnymi zwierzętami.
 • Prezes PiS Jarosław Kaczyński
  Marek Siwiec z SLD uważa, że śmierć Lecha Kaczyńskiego jest "wygodnym obszarem manewrów politycznych" dla jego brata. Jarosław Kaczyński napisał testament byłego prezydenta i "nawet mu ręka nie drgnęła, gdy używał tego zabiegu do prezentacji swojego programu wyborczego".
 • Rewolucja w testamentach. Prezydent podpisał ustawę
  Wielkie zmiany w prawie spadkowym. Prezydent podpisał dziś ustawę, która pozwala w testamencie zapisać konkretne przedmioty. By jednak uniknąć oszustw, takie dokumenty będą ważne tylko, gdy sporządzi je notariusz.
 • Kryminał w Zakopanem. Zabiła dla spadku?
  70-letni majętny kawaler z Zakopanego umiera. Do sądu zgłasza się jego opiekunka z testamentem, w którym zapisał jej wszystko, a który spisał... trzy dni przed śmiercią. Policja mówi: to było morderstwo.