• wypadek 1
  Prawdopodobnie zaśnięcie kierowcy było przyczyną wypadku, do którego doszło w nocy z piątku na sobotę w Dorohuczy (Lubelskie). W jeden z tamtejszych domów wjechał tir. Nikt nie odniósł poważnych obrażeń, ale dom nie nadaje się do mieszkania – poinformowała policja.
 • Policja
  Transportowcy protestują i blokują tirami ważne drogi krajowe, skrzyżowania oraz dojazdy do przejść granicznych. Skarżą się przede wszystkim na niemiecką płacę minimalną. Policja wkroczyła do akcji na autostradzie A2.
 • Władysłw Frasyniuk
  Protestujemy, aby polski rząd zaczął nas traktować poważnie - powiedział Władysław Frasyniuk współwłaściciel jednej z firm transportowych. Razem z innymi transportowcami weźmie udział w proteście, który zakłada blokadę głównych polskich dróg.  
 • Kolejka tirów w okolicy przejścia granicznego w Dorohusku
  Transportowcy zablokują dziś tirami ważne drogi krajowe, skrzyżowania oraz dojazdy do przejść granicznych. Jak podkreślają, nie chcą od rządu pieniędzy - chcą zaś reakcji na, ich zdaniem, trudną sytuację branży. A skarżą się przede wszystkim na niemiecką płacę minimalną.
 • Ciężarówka na drodze
  Unia Europejska zmienia plany. Polska nie będzie już krajem tranzytowym między Azją a Europą. Do tego Bruksela planuje otworzyć europejski rynek dla milionów chińskich ciężarówek, z którymi nasi przewoźnicy nie mają szans konkurować.
 • Tir
  W niedzielę ciężarówki o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton będą miały zakaz wjazdu na drogi.
 • Tir zepchnął auto pod koła ciężarówki
  Trzech 18-latków zginęło w wypadku samochodowym w Pogórskiej Woli, czwarty trafił do szpitala. Do wypadku doszło, gdy jadący za samochodem ofiar tir zepchnął ich na przeciwny pas pod koła ciężarówki - poinformowała w sobotę PAP małopolska policja.
 • Ciężarówki niszczą drogi. To wina rządu
  To prawdziwy drogowy koszmar. Rząd wprowadził elektroniczne myto dla ciężarówek, co znacznie podniosło koszty transportu. Dlatego kierowcy uciekają z głównych dróg. Potężne pojazdy rozjeżdżają gminne drogi, stając się utrapieniem turystów i mieszkańców, a gmin nie stać na naprawę.
 • Samorządy bronią się przed tirami
  Gminy i powiaty starają się przegonić z lokalnych dróg pojazdy, które jeżdżą tamtędy, omijając e-myto. System viaTOLL zamiast prognozowanych 20 mln zł zysków przyniósł od 1 lipca jedynie 7 mln zł.
 • Zablokowana krajowa "jedenastka"
  Droga krajowa nr 11, łącząca Śląsk z Poznaniem, została rano zablokowana na odcinku między Tarnowskimi Górami a Lublińcem. W miejscowości Pusta Kuźnica doszło do czołowego zderzenia audi z ciężarówką. Jedna osoba zginęła.