• Zasady w toalecie
  Unijne wytyczne obejmą nawet toalety. Kryteria dotyczące muszli klozetowych i pisuarów przyjaznych środowisku ma wkrótce opublikować Komisja Europejska. Informacja, którą zamieścił portal internetowy EurActiv, wywołuje śmiech, ale Bruksela się broni.
 • Zamiast stać, mężczyźni maja siedzieć podczas oddawania moczu
  W ślady Japonii i Szwecji chce iść Tajwan. Tamtejszy minister nawołuje mężczyzn, by korzystając z toalety zawsze siadali na sedesie. Podaje mocne argumenty przeciwko „pozycji stojącej”.
 • Na myszy trzy razy więcej bakterii niż na desce klozetowej
  Stan czystości klawiatury lub myszy często pozostawia wiele do życzenia. Ale czy zdawałeś sobie sprawę, że na sprzęcie komputerowym jest więcej zarazków niż na muszli klozetowej?
 • Co najbardziej wkurza kobiety w mężczyznach?
  Przystojny książę na białym koniu, który nadjedzie i wyratuje z opresji. Jeszcze lepiej, gdyby po powrocie do domu wstawił pranie i pozmywał po kolacji… Cóż, kobiety przestały wierzyć w mężczyznę idealnego. A lista męskich grzeszków, które doprowadzają je do szału, jest długa. Bekanie, pozostawianie obciętych paznokci i brudnej toalety, szarżowanie na drodze czy nienawiść do jej bliskich czy milusińskich to tylko niektóre przykłady. Panowie, wstyd! Oto 20 rzeczy, które najbardziej wkurzają kobiety w facetach.
 • Każda polska szkoła musi zapewnić w uczniowskich łazienkach mydła i papierowe ręczniki lub suszarki do rąk
  Uczniowie z ponad 60 placówek oświatowych na Warmii i Mazurach nie mogą korzystać z ciepłej wody, mimo obowiązującego od nowego roku szkolnego rozporządzenia ministerstwa edukacji o wyższych standardach higienicznych - wynika z kontroli sanepidu.
 • Według naukowców lepiej nie korzystać z mydła w toaletach publicznych
  Wydaje ci się, że skutecznym sposobem na pozbycie się bakterii z dłoni jest użycie mydła? Nic bardziej mylnego, zwłaszcza jeśli korzystasz z toalety publicznej. Znajdujące się tam dozowniki na mydło często zainfekowane są groźnymi drobnoustrojami - alarmują naukowcy.