• Rada Polityki Pieniężnej zdecydowała się ostatnio na obniżenie zarówno głównej stopy referencyjnej Narodowego Banku Polskiego, jak i stopy lombardowej, której wysokość to obecnie 3 punkty procentowe. Czy wpłynęły one na wysokość oprocentowania dostępnych na rynku kredytów samochodowych? Sprawdźmy!
 • Obecnie wielu z nas z pobłażliwością patrzy na pomysł oszczędzania środków w banku. Lokaty i konta oszczędnościowe kojarzą nam się z pewnym, ale małym zyskiem. Często, w myśl zasady „za granicą trwa jest zieleńsza”, narzekamy przez to przede wszystkim na rodzime banki. Jednak wystarczy spojrzeć choćby odrobinę na południe od naszych granic, by przekonać się, że zarobić możemy zdecydowanie więcej niż nasi sąsiedzi.
 • złoty złotówki pieniądze zwitek banknoty
  Główna konkluzja płynąca z wrześniowego rankingu jest jedna: na lokatach bez zmian. Jednak mimo rekordowo niskich stóp procentowych, można na nich nadal atrakcyjnie zarobić. Przedstawiamy najnowszą odsłonę rankingu lokat terminowych TotalMoney.pl.
 • Rosnące słupki z monet
  Długoterminowe oszczędzanie stało się ostatnim czasy polem do ostrego konkurencyjnego starcia pomiędzy bankami i ubezpieczycielami. Wpisując się w ten trend, giganci z branży, PKO BP i PZU, przedstawiły ostatnio swoje pomysły na długotrwałe pomnażanie kapitału. Czy to przełomowe rozwiązania?
 • Książki w tornistrze
  Podręczniki, zeszyty przybory piśmienne, mundurek. Słowem – szkolna wyprawka. W którym banku – jeśli zajdzie taka potrzeba – można otrzymać najkorzystniejszy kredyt na jej sfinansowanie? Sprawdzili to eksperci TotalMoney.pl
 • Mieszkanie
  BOŚ Bank, Bank Zachodni WBK i Deutsche Bank Polska. W tych bankach dwuosobowa rodzina, chcąca kupić mieszkanie w leżących nieopodal Wrocławia Siechnicach, znajdzie najkorzystniejsze warunki finansowania swojej inwestycji.
 • Według badań, depozyty terminowe, to najpopularniejsze obok gotówki sposoby gromadzenia środków przez Polaków. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami sierpniowego zestawienia comiesięcznego zestawienia lokat TotalMoney.pl.
 • Pieniądze
  W poprzednich częściach cyklu „Jak inwestować?” poddaliśmy dogłębnej analizie przyczyny, charakter i konsekwencje ryzyka inwestycyjnego. Skoro jednak ryzyko jest nieodłączną częścią każdego planu inwestycyjnego, to zasadne staje się pytanie, co zrobić, by je zminimalizować. Najskuteczniejszą, a zaraz zgodną z teorią inwestowania, bronią przeciw ryzyku jest dywersyfikacja portfela. Jak ją stosować w praktyce, by nasza inwestycja nie spędzała nam snu z powiek?
 • mieszkanie
  W tej edycji rankingu wzięliśmy pod uwagę trzecie co do ludności miasto w Polsce – Łódź i tam szukaliśmy najlepszej oferty kredytu w ramach programu MdMN dla 41-metrowego mieszkania. Na podium znalazły się eurobank, BOŚ Bank oraz Deutsche Bank. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami.
 • Wakacyjne przyzwyczajenia Polaków należy najłagodniej ocenić jako naiwne. Badania pokazują, że najczęściej nie widzimy potrzeby zakupu dodatkowych polis gwarantujących nam bezpieczeństwo podczas wakacyjnego wyjazdu, gdyż łudzimy się, że obowiązkowe składki płacone na rzecz organizatorów wyjazdów zapewnią nam podczas wakacji pełne bezpieczeństwo. Czy tak jest jednak w praktyce?