• Kambodża
  Miejsce, gdzie poza sezonem za pokój dwuosobowy w hotelu z basenem zapłacimy mniej niż 100 zł za noc. Gdzie najszybciej i najskuteczniej nauczysz się negocjować. Gdzie wchodząc do sklepu, trzeba zdjąć buty. Gdzie życie płynie zupełnie inaczej. Zobacz opowieść o Kambodży widzianej na własne oczy i zupełnie nie takiej, jak w kolorowych przewodnikach. 
 • Pociąg zimą na torach
  Za każdym razem, kiedy w Polskę uderzy zima, Polacy żądają głów. Jeśli zaśnieżona jest lokalna droga, to - w wariancie radykalnym - chodzi o głowę prezydenta lub burmistrza, a w wariancie umiarkowanym szefa zakładu oczyszczania miasta. Jeśli jednak zamarzają pociągi, to niechybnie musi być to głowa ministra infrastruktury. Tej niesamowitej żądzy krwi nie ma w innych krajach, które dotykają temperatury znacznie niższe niż te, które są u nas.
 • 10 tysięcy funkcjonariuszy sprawdza stan kierowców po sylwestrowych zabawach
  W całym kraju trwają powroty z sylwestrowo-noworocznego weekendu. Ruch na głównych drogach jest większy niż zazwyczaj, a w wielu miejscach w związku ze złą pogodą panują trudne warunki - informuje policja i apeluje do kierowców o szczególną ostrożność.
 • Polacy utknęli w Dublinie. Nie zdążą na święta?
  Lotnisko w Dublinie od piątku rano funkcjonuje normalnie, ale problemem jest dojazd do niego samochodem z powodu oblodzonych dróg oraz brak dodatkowych samolotów umożliwiających odlot pasażerom, którzy nie mogli wyruszyć w czwartek w nocy.