• Ciężarówka
  Strona rosyjska pozytywnie odpowiedziała na dzisiejszy apel wiceministra infrastruktury i budownictwa Jerzego Szmita - poinformował wieczorem resort na swojej stronie internetowej Chodzi o podjęcie rozmów na temat zasad wykonywania przewozów drogowych do Federacji Rosyjskiej oraz ustalenia wysokości kontyngentu zezwoleń na 2016 rok. 
 • Ciężarówka
  W poniedziałek mogą ustać towarowe przewozy samochodowe między Polską a Rosją. Dotychczasowe rozmowy nie przyniosły porozumienia, a polskie ministerstwo infrastruktury nie godzi się na rosyjską propozycję, by przedłużyć do 15 lutego kończące się zeszłoroczne pozwolenia.
 • Rosnące słupki z monet
  "W pełni wspieram polskie władze w ich wysiłkach zmierzających do wykorzystania dostępnych środków do transportu kolejowego i jestem przekonana, że te środki zostaną wykorzystane w sektorze kolejowym do końca 2015 roku" - mówi dzienni.pl Corina Cretu, komisarz ds. polityki regionalnej, która dziś przyjedzie do Warszawy i podpisze programy operacyjne.
 • Autobus miejski, zdjęcie ilustracyjne
  Pasażerowie warszawskiej komunikacji miejskiej są wściekli. Skarżą się, że w autobusach temperatura sięga 40 stopni, nie działa klimatyzacja a ludzie mdleją. Tymczasem władze transportu miejskiego twierdzą, że robią co mogą, by walczyć z przewoźnikami, podstawiającymi pojazdy bez klimatyzacji.
 • Komunikacyjne problemy w Warszawie po zamknięciu stacji Świętokrzyska
  Są komunikaty, są informacje, ale i tak chaosu nie udało się uniknąć. W Warszawie zamknięta została stacja metra Świętokrzyska. Podróżni rzucili się zajmować miejsca w autobusach i tramwajach. Na przystankach działy się iście dantejskie sceny.
 • Warszawskie metro
  Od środy warszawiaków podróżujących metrem czekają duże utrudnienia. W związku z budową przejścia, które połączy pierwszą i drugą linię metra, przez około 20 dni pociągi nie będą kursować między stacjami Ratusz Arsenał i Centrum. Pociągi metra będą kursować na dwóch odcinkach - od stacji Kabaty to stacji Centrum oraz od stacji Ratusz Arsenał do stacji Młociny.
 • Jest pozwolenie na rozpoczęcie prac przy budowie drugiej linii metra, na stacji Świętokrzyska
  Można rozpocząć prace przy budowie II linii metra na stacji Świętokrzyska. W czwartek decyzję w tej sprawie podpisał wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski; ma ona rygor natychmiastowej wykonalności - poinformowała w czwartek rzeczniczka wojewody Ivetta Biały.