• Ryszard Petru
  Lider Nowoczesnej Ryszard Petru pytany, jak wyobraża sobie współpracę między Nowoczesną a Platformą Obywatelską mimo różnic programowych powiedział, że "na razie jest ta odległość bardzo duża". "Co nie znaczy, że nie bierzemy pod uwagę wariantu zachęcającego do koalicji" - dodał.
 • Protest Komitetu Obrony Demokracji zorganizowany przed Sejmem
  "PO złoży projekt nowelizacji Prawa o zgromadzeniach, by bronić praw obywateli" - zapowiedział w niedzielę poseł PO Bartosz Arłukowicz. "Nie ograniczamy niczyich praw" - zapewnił polityk PiS, wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński odnosząc się do nowych przepisów dot. organizacji zgromadzeń.
 • Beata Szydło wraz z Jarosławem Kaczyńskim i politykami PiS siedzą w pociągu
  "Mamy do czynienia ze skokiem PiS na wymiar sprawiedliwości; zamiast państwa prawa, PiS wprowadza prawo panów" - podkreślali w piątek posłowie PO. Chodzi m.in. o uchwaloną tego dnia przez Sejm nowelę ustawy o ustroju sądów oraz sposób wyboru nowego sędziego TK.
 • Grzegorz Schetyna
  PO przyspiesza przygotowania do wyborów samorządowych - chce być gotowa na wariant, w którym obecna kadencja samorządu zostanie skrócona o rok, a wybory odbędą się już tej jesieni. Z powodu planowanych przez PiS zmian w ordynacji, PO może stracić do tego wielu znaczących włodarzy miast.
 • Jarosław Kaczyński w Sejmie
  Poseł PO Mariusz Witczak zarzucił liderowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu brak wiedzy na temat zapisów w ordynacji wyborczej. Skrytykował działania PiS w celu "wyeliminowania z życia politycznego ludzi cieszących się zaufaniem, by utorować misiewiczom drogę do przejęcia władzy w samorządach".
 • Jarosław Kaczyński
  Prezes PiS Jarosław Kaczyński uważa, że są takie sprawy, które można załatwiać razem z opozycją; to np. wprowadzenie nowych przepisów dotyczących ochrony zwierząt. Polityk mówił o tym w wywiadzie dla Radia Łódź, który w całości wyemitowano w poniedziałek.
 • Grzegorz Schetyna
  "PO zrobi wszystko, by utrzymać podmiotowość polskiego samorządu, jego wpływ na decyzje i obecność w systemie polskiego państwa" – powiedział w poniedziałek we Wrocławiu szef PO Grzegorz Schetyna.
 • Trybunał Konstytucyjny
  Szefowa gabinetu Beaty Szydło Elżbieta Witek uważa, że Polska wypełniła zalecenia Komisji Weneckiej, a Trybunał Konstytucyjny "jest i działa". "Polska się zmieniła, zmieniła się na arenie międzynarodowej (...) zaczyna być podmiotem" - dodała.
 • Jarosław Kaczyński wśród polityków PiS
  Czekamy na rozstrzygnięcie TK ws. ustawy o zgromadzeniach; szanujemy decyzję prezydenta - tak PiS mówi o skierowaniu przez Andrzeja Dudę do TK noweli ustawy o zgromadzeniach. Według PO może to być element gry politycznej. W ocenie Kukiz'15, Nowoczesnej i PSL, prezydent zrobił dobry krok.
 • Trybunał Konstytucyjny
  Senat przyjął w czwartek poprawki do ustawy autorstwa posłów PiS o statusie sędziów Trybunału Konstytucyjnego, która wprowadza m.in. jawność ich oświadczeń majątkowych. Teraz ustawa wróci do Sejmu.