• Trzęsienie ziemi w Turcji, co najmniej 3 ofiary śmiertelne
  Trzęsienie ziemi o sile 5,7 w skali Richtera nawiedziło w środę ten sam region wschodniej Turcji, który znacznie ucierpiał w katastrofie sejsmicznej 23 października. Według tureckich mediów, w prowincji Wan zawaliło się 20 budynków, w tym hotele. Co najmniej 7 osób zginęło.
 • Silne trzęsienie ziemi w Papui-Nowej Gwinei
  Trzęsienie ziemi o sile 6,7 w skali Richtera nawiedziło w piątek wschodnie wybrzeża Papui-Nowej Gwinei - poinformowały amerykańskie służby geologiczne (USGS). Nie ma doniesień o ofiarach w ludziach ani zniszczeniach materialnych.
 • Silne trzęsienie ziemi nawiedziło wyspę Bali
  Trzęsienie ziemi o sile 6,2 w skali Richtera nawiedziło w czwartek wybrzeża indonezyjskiej wyspy Bali - poinformowały amerykańskie służby geologiczne (USGS). Według indonezyjskiej agencji geologicznej, siła wstrząsów była większa i wynosiła 6,8 w skali Richtera.
 • Agnieszka Radwańska znów przegrała z Cetkovską
  Rozstawiona z numerem piątym Agnieszka Radwańska przegrała z Czeszką Petrą Cetkovską 4:6, 7:5, 3:6 w 1/8 finału turnieju WTA Tour na twardych kortach w New Haven (z pulę nagród 618 tys. dol.). To druga porażka polskiej tenisistki z tą zawodniczką w tym roku.
 • Mordercze tsunami w Japonii
  Tsunami, które uderzyło w Japonię po wielkim trzęsieniu ziemi, pokazywane było już na różne sposoby. Mordercza fala uderzała w domy, zmiatała z drogi samochody. Takich ujęć jednak, jeszcze nie widziałeś.
 • Wydobycie gazu łupkowego powoduje trzęsienia ziemi?
  W okolicach Blackpoolu (Lancashire) wstrzymano wiercenia złóż gazu łupkowego, aby zbadać możliwy związek między wierceniami a trzęsieniem ziemi w tym rejonie z ubiegłego piątku.
 • Elektrownia w Fukushimie
  Pomiary wykonane w poniedziałek w dwóch budynkach reaktorów uszkodzonej japońskiej elektrowni atomowej Fukushima I przez roboty wykazały, że poziom promieniowanie jest wciąż zbyt wysoki, by mogli tam pracować ludzie.
 • Japończycy zrzucą się na odbudowę kraju?
  Rzecznik rządu Japonii Yukio Edano oświadczył w piątek, że władze nie wykluczają wprowadzenia specjalnego podatku, z którego sfinansowana byłaby odbudowa zniszczonych przez trzęsienie ziemi i tsunami terenów na północnym wschodzie kraju.
 • Elektrownia atomowa w Fukushimie
  Kolejne wstrząsy wtórne o sile 6,3 w skali Richtera odnotowano we wtorek na północnym wschodzie Japonii, gdzie na początku marca doszło do niszczycielskiego trzęsienia ziemi o sile 9. Wstrząsy wtórne były odczuwalne w Tokio.
 • Likwidacja skutków marcowego trzęsienia ziemi i będącego jego konsekwencją tsunami
  Na północnym wschodzie Japonii ziemia zatrzęsła się w poniedziałek z siłą 7,1 w skali Richtera. Wydano ostrzeżenie przed tsunami. Według sejsmologów jest to kolejny wstrząs wtórny po tragicznym w skutkach trzęsieniu ziemi z 11 marca.