• Elektrownia w Fukushimie
  Pomiary wykonane w poniedziałek w dwóch budynkach reaktorów uszkodzonej japońskiej elektrowni atomowej Fukushima I przez roboty wykazały, że poziom promieniowanie jest wciąż zbyt wysoki, by mogli tam pracować ludzie.
 • Elektrownia atomowa w Fukushimie
  Kolejne wstrząsy wtórne o sile 6,3 w skali Richtera odnotowano we wtorek na północnym wschodzie Japonii, gdzie na początku marca doszło do niszczycielskiego trzęsienia ziemi o sile 9. Wstrząsy wtórne były odczuwalne w Tokio.
 • Radioaktywność w morskiej wodzie znacznie powyżej normy
  Poziom radioaktywnego jodu 131 w wodzie morskiej w pobliżu elektrowni Fukushima aż o 1 150 razy przekracza normę - poinformowała w poniedziałek rano japońska agencja bezpieczeństwa nuklearnego.
 • Obniżył się poziom radiacji w wodzie kranowej w Tokio
  Poziom radiacji w wodzie kranowej w Tokio obniżył się do bezpiecznej dla niemowląt wartości - poinformowała w czwartek agencja Kyodo.
 • Elektrownia w Fukushimie nie będzie już używana
  Japońska elektrownia atomowa Fukushima 1 nie będzie więcej wykorzystywana po serii awarii w jej reaktorach spowodowanych trzęsieniem ziemi i falą tsunami 11 marca - powiedział w niedzielę rzecznik japońskiego rządu.
 • Walczą z promieniowaniem, a ono ciągle rośnie
  W nocy z soboty na niedzielę straż pożarna i siły zbrojne Japonii zaangażowane zostały w akcję schładzania reaktorów nr 3 i 4 w uszkodzonej elektrowni jądrowej Fukushima I. Mimo podjętych kroków w reaktorze nr 3 zwiększyło się promieniowanie.
 • Pierwsze ofiary promieniowana? Zmarło kilkanaście osób
  Czternastu pacjentów w podeszłym wieku zmarło po przeniesieniu ze szpitala do ośrodka, gdzie ewakuowani są mieszkańcy zagrożonej skażeniem radioaktywnym strefy wokół uszkodzonej elektrowni atomowej Fukushima I - poinformowały w czwartek miejscowe władze.
 • Potwierdzono śmierć 4377 ofiar kataklizmu w Japonii
  Oficjalna liczba ofiar śmiertelnych trzęsienia ziemi i spowodowanej przez nie fali tsunami, które nawiedziły Japonię 11 marca, wzrosła do 5198 - poinformowała w czwartek japońska telewizja NHK. Ubiegłotygodniowe trzęsienie miało siłę 9 w skali Richtera.
 • Rozpaczliwa walka o reaktory. Śmigłowce w akcji
  Śmigłowce wojskowe rozpoczęły w czwartek akcję zrzucania wody morskiej na przegrzewający się reaktor nr 3 w japońskiej elektrowni jądrowej Fukushima I - podała dpa, powołując się na telewizję NHK.
 • Eksplozja w elektrowni Fukushima
  Rzecznik rządu Francji Francois Baroin ocenił w środę, że według "najgorszego scenariusza" katastrofa w japońskiej elektrowni atomowej Fukushima może mieć "większy rozmiar niż w Czarnobylu", gdzie w 1986 roku doszło do wybuchu w tamtejszej siłowni.