• Mapa sejsmiczna obszaru wstrząsów w Nepalu
  Ziemia znów trzęsie się w Nepalu. Wstrząsy miały siłę 7,4 stopnia w skali Richtera. Jak podaje amerykańskie centrum geofizyczne USGS, epicentrum znajdowało się na pograniczu Nepalu i Chin, w zasięgu bazy pod Mount Everestem. ZOBACZ MAPĘ SEJSMICZNĄ OBSZARU WSTRZĄSÓW.
 • Lawina na Mount Evereście
  W Himalajach bywał wielokrotnie, teraz chciał zdobyć najwyższą górę świata. Wyprawa obliczona na 7-8 tygodni, zakończyła się jednak w trzecim tygodniu - z powodu zejścia lawiny, która zabiła blisko 20 osób. Mariusz Małkowski, alpinista z ponad 20-letnim stażem był naocznym świadkiem tych wydarzeń. O tym, co wtedy przeżył opowiada dziennik.pl.
 • Akcja ratunkowa po trzęsieniu ziemi w Nepalu
  Trzy żywe osoby wydobyto spod gruzów, osiem dni po trzęsieniu ziemi w Nepalu. Jak informują agencje, osoby te były pod resztkami własnego domu w dystrykcie Sindhupalchowk, jednym z najbardziej dotkniętych przez kataklizm rejonów tego kraju. To tereny na północny wschód od stolicy - Katmandu.
 • Mount Everest
  Mount Everest niższy o kilka centymetrów? Tak twierdzą uczeni z konsorcjum badań geofizycznych UNAVCO, którzy oceniali skutki niedawnego trzęsienia ziemi w Nepalu. 
 • POMOC HUMANITARNA Z POLSKI W DRODZE DO NEPALU
  Pomoc humanitarna z Polski już w drodze do Nepalu. Prawie 15 ton towarów zabrało 5 wojskowych samolotów transportowych, które wyleciały z Warszawy i Krakowa.
 • Trzęsienie ziemi w Nepalu. Rośnie bilans zabitych
  Rośnie bilans zabitych po trzęsieniu ziemi w Nepalu. Przedstawiciele rządu podali, że zginęło 6.621 osób. Rannych jest 14 tysięcy osób. Prawie tydzień po katastrofie, przedstawiciele władz ogłosili, że raczej nie ma już szans na znalezienie żywych pod gruzami.