• Lawina na Mount Evereście
  W Himalajach bywał wielokrotnie, teraz chciał zdobyć najwyższą górę świata. Wyprawa obliczona na 7-8 tygodni, zakończyła się jednak w trzecim tygodniu - z powodu zejścia lawiny, która zabiła blisko 20 osób. Mariusz Małkowski, alpinista z ponad 20-letnim stażem był naocznym świadkiem tych wydarzeń. O tym, co wtedy przeżył opowiada dziennik.pl.
 • Akcja ratunkowa po trzęsieniu ziemi w Nepalu
  Trzy żywe osoby wydobyto spod gruzów, osiem dni po trzęsieniu ziemi w Nepalu. Jak informują agencje, osoby te były pod resztkami własnego domu w dystrykcie Sindhupalchowk, jednym z najbardziej dotkniętych przez kataklizm rejonów tego kraju. To tereny na północny wschód od stolicy - Katmandu.
 • Trzęsienie ziemi w Nepalu. Rośnie bilans zabitych
  Rośnie bilans zabitych po trzęsieniu ziemi w Nepalu. Przedstawiciele rządu podali, że zginęło 6.621 osób. Rannych jest 14 tysięcy osób. Prawie tydzień po katastrofie, przedstawiciele władz ogłosili, że raczej nie ma już szans na znalezienie żywych pod gruzami.
 • W sumie, w wyniku kataklizmów w Japonii ucierpiało niemal dwanaście tysięcy ludzi
  W piątkowym trzęsieniu ziemi i tsunami w Japonii zginęły 3373 osoby, 6746 zaginęło, a 1897 doznało obrażeń - wynika z ostatniego prowizorycznego bilansu zidentyfikowanych ofiar, podanego we wtorek po południu przez japońską policję.
 • Liczba ofiar ubiegłotygodniowego kataklizmu idzie w tysiące
  Ciała około dwóch tysięcy ofiar piątkowego trzęsienia ziemi i wywołanego przez nie tsunami znaleziono w poniedziałek na wybrzeżach prefektury Miyagi w północno-wschodniej części Japonii - podała agencja Kyodo. Ale to dopiero początek.
 • Bilans ofiar kataklizmu rośnie. Nie tylko w Japonii
  Po awarii elektrowni atomowej w Japonii są już pierwsi napromieniowani. W następstwie trzęsienia ziemi i tsunami w Japonii zginęło i zaginęło ponad 1800 osób - podała w sobotę agencja AFP, powołując się na prowizoryczne obliczenia japońskiej policji i swoje własne.
 • Koszmar! Setki ciał na japońskiej plaży
  Rośnie liczba ofiar morderczego tsunami, które po trzęsieniu ziemi o sile 8,9  stopni w skali Richtera, pustoszy Japonię.  Do 137 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych - poinformowała japońska policja. Agencja Jiji donosi, że na plaży w mieście Sendai znaleziono od 200 do 300 ciał.
 • Tsunami porwało wiele dzieci. Ci, którzy przeżyli, są uwięzieni
  Wiele dzieci zostało pochłoniętych przez falę tsunami wywołaną silnym trzęsieniem ziemi, które w piątek nawiedziło północny wschód kraju - podaje radio NHK. Telewizja pokazuje kobiety, które machają białymi chustami z okien swoich domów, prosząc o pomoc.
 • Trzęsienie ziemi w Christchurch w Nowej Zelandii
  Nowa Zelandia jest w szoku. Miasto Chrischurch na Południowej Wyspie leży w gruzach po groźnym trzęsieniu ziemi. Zginęło co najmniej 65 osób. Trwa akcja ratunkowa.