• Elektrownia atomowa Fukushima Daiichi
  Firma zarządzająca japońską elektrownią atomową Fukushima I poinformowała w niedzielę, że w dwóch tamtejszych reaktorach na sześć udało się ochłodzić zbiorniki z prętami paliwowymi i sytuacja tam jest opanowana.
 • Walczą z promieniowaniem, a ono ciągle rośnie
  W nocy z soboty na niedzielę straż pożarna i siły zbrojne Japonii zaangażowane zostały w akcję schładzania reaktorów nr 3 i 4 w uszkodzonej elektrowni jądrowej Fukushima I. Mimo podjętych kroków w reaktorze nr 3 zwiększyło się promieniowanie.
 • Już ponad 7 tysięcy ofiar kataklizmu w Japonii
  Ponad 7,3 tys. osób poniosło śmierć, a prawie 11 tys. jest uznawanych za zaginione w wyniku ubiegłotygodniowego trzęsienia ziemi w Japonii - podała w sobotę japońska policja.
 • Znów silne trzęsienie ziemi w Japonii
  Trzęsienie ziemi o sile 6,1 nawiedziło w sobotę prefekturę Ibaraki (na południe od uszkodzonej elektrowni atomowej Fukushima) i okolice - podała agencja Kyodo.
 • Japonia podniosła ocenę zagrożenia do 5. stopnia
  Japonia gorzej ocenia sytuację w uszkodzonej wskutek trzęsienia ziemi elektrowni atomowej Fukushima I i podniosła z 4 do 5 jej ocenę w siedmiostopniowej Międzynarodowej Skali Wydarzeń Nuklearnych i Radiologicznych (INES) - poinformowała w piątek MAEA.
 • Pierwsze ofiary promieniowana? Zmarło kilkanaście osób
  Czternastu pacjentów w podeszłym wieku zmarło po przeniesieniu ze szpitala do ośrodka, gdzie ewakuowani są mieszkańcy zagrożonej skażeniem radioaktywnym strefy wokół uszkodzonej elektrowni atomowej Fukushima I - poinformowały w czwartek miejscowe władze.
 • Potwierdzono śmierć 4377 ofiar kataklizmu w Japonii
  Oficjalna liczba ofiar śmiertelnych trzęsienia ziemi i spowodowanej przez nie fali tsunami, które nawiedziły Japonię 11 marca, wzrosła do 5198 - poinformowała w czwartek japońska telewizja NHK. Ubiegłotygodniowe trzęsienie miało siłę 9 w skali Richtera.
 • Rozpaczliwa walka o reaktory. Śmigłowce w akcji
  Śmigłowce wojskowe rozpoczęły w czwartek akcję zrzucania wody morskiej na przegrzewający się reaktor nr 3 w japońskiej elektrowni jądrowej Fukushima I - podała dpa, powołując się na telewizję NHK.
 • Elektrownia atomowa Fukushima Daiichi
  Zbiornik ze zużytymi prętami paliwowymi w budynku reaktora 4 w japońskiej elektrowni atomowej Fukushima I nie zawiera już wody, co wiąże się ze "skrajnie wysokim" poziomem promieniowania - podał w środę szef amerykańskiej agencji ds. dozoru jądrowego.
 • Tylko w jednym 160-tysięcznym mieście w prefekturze Miyagi zaginęło około 10 tysięcy osób
  Po trzęsieniu ziemi i tsunami, które nawiedziło w piątek Japonię, zaginęło najprawdopodobniej 10 tys. mieszkańców miasta Ishinomaki w prowincji Miyagi - poinformowała w środę agencja Kyodo, powołując się na władze miejskie.