• Trzęsienie ziemi w Iranie
  Już 328 ofiar śmiertelnych pochłonęło trzęsienie ziemi w prowincji Kermanszahan w zachodnim Iranie, które w niedzielę wieczorem nawiedziło ten górzysty rejon na granicy z Irakiem - podała w poniedziałek irańska agencja Isna. Ponad 2500 osób zostało rannych.
 • Kolejne trzęsienie ziemi w Japonii
  Co najmniej 19 osób poniosło śmierć w rezultacie trzęsienia ziemi, jakie nawiedziło w piątek (w sobotę nad ranem czasu lokalnego) południową Japonię w rejonie miasta Kumamoto - poinformowały w sobotę władze.
 • Wykres na sejsmografie
  Potężne trzęsienie ziemi nawiedziło Japonię. Wstrząs o sile 7,8 stopnia w skali Richtera odnotowano w rejonie Wysp Ogasawara. Wczesniej podano, że jego siła wyniosła aż 8,5 stopnia.
 • Czwarta rocznica tsunami w Japonii
  Równo cztery lata temu, 11 marca 2011 roku, Japonię u wybrzeżu Honsiu nawiedziło potężne trzęsienie ziemi. Wstrząsy o sile 9 stopni w skali Richtera wywołały gigantyczną falę tsunami, która zniszczyła niemal całe wschodnie wybrzeże kraju. Dziś Japończycy oddają hołd ofiarom kataklizmu.
 • Skala trzęsienia ziemi
  Trzęsienie ziemi w Japonii. Tamtejsza agencja meteorologiczna podaje, że miało siłę 5,6 w skali Richtera. W stolicy kraju, Tokio, zatrzęsły się budynki. Według japońskich meteorologów, nie ma zagrożenia tsunami.
 • Skala trzęsienia ziemi
  Trzęsienie ziemi o sile 6 stopni w skali Richtera, jakie nawiedziło Tokio, spowodowało, że w japońskiej stolicy zakołysały się wysokie budynki. Z mebli i półek spadały przedmioty.
 • Wykres na sejsmografie
  Umiarkowanie silne trzęsienie ziemi w pobliżu japońskiej elektrowni atomowej w Fukushimie. Wstrząsy miały siłę 5,1 stopnia w skali Richtera. Epicentrum znajdowało się w odległości 34 kilometrów od miasta Namie w prefekturze Fukushima. Nie wydano ostrzeżenia o tsunami.
 • 300 ton radioaktywnej wody z Fukushimy codziennie dostaje się do morza. Operator uszkodzonej podczas trzęsienia ziemi elektrowni jądrowej nie jest w stanie powstrzymać przecieku. Do akcji wkracza japoński rząd.
 • Wykres na sejsmografie - zdjęcie ilustracyjne
  Japońska Agencja Meteorologiczna zapewnia, że nie ma ryzyka wystąpienia tsunami. Według amerykańskiej służby geologicznej wstrząsy o sile 5,8 stopni w skali Richtera wystąpiły u wybrzeży prefektury Miyagi, spustoszonej niszczycielskim tsunami w marcu 2011 roku. Były odczuwalne również w prefekturach Fukushima i Iwate.
 • Sejsmograf - zdjęcie ilustracyjne
  Trzęsienie ziemi o sile 5,9 stopnia w skali Richtera nawiedziło północno-wschodnią Japonię. Na razie nie ma informacji o ewentualnych poszkodowanych czy stratach materialnych. Nie ma zagrożenia falą tsunami.