• Wykres na sejsmografie
  Potężne trzęsienie ziemi nawiedziło Japonię. Wstrząs o sile 7,8 stopnia w skali Richtera odnotowano w rejonie Wysp Ogasawara. Wczesniej podano, że jego siła wyniosła aż 8,5 stopnia.
 • Skala trzęsienia ziemi
  Trzęsienie ziemi w Japonii. Tamtejsza agencja meteorologiczna podaje, że miało siłę 5,6 w skali Richtera. W stolicy kraju, Tokio, zatrzęsły się budynki. Według japońskich meteorologów, nie ma zagrożenia tsunami.
 • Panika w Tokio. Ludzie boją się radioaktywnej chmury
  Nawet opanowani potomkowie samurajów nie wytrzymali. Gdy do Tokio dotarły pierwsze wieści o radioaktywnej chmurze, to w wybuchła panika. Ludzie masowo wykupują w sklepach świeczki, czy zapasy żywności. Z miasta uciekają obcokrajowcy. Występy odwołała nawet Czeska Orkiestra Symfoniczna
 • Tembatsu w Japonii? Ważny polityk przeprasza
  Gubernator Tokio publicznie kaja się w mediach. Burza wybuchła po jego wypowiedzi, w której nazwał to, co zdarzyło się w kraju, "tembatsu", czyli "boska kara". Japończycy, według polityka, mieli na nią zasłużyć swym egoizmem.
 • Potężne trzęsiene ziemi w Japonii. 8,8 stopni w skali Richtera
  8,9 w skali Richtera - taką siłę miało potężne trzęsienie ziemi, które wstrząsnęło dziś Japonią. O ile kraj jest przygotowany na taki kataklizm, o tyle niewiele można zrobić w obliczu wywołanej nim niszczycielskiej fali tsunami. Na razie wiadomo o 137 zabitych, jest wielu rannych. Jak zaznaczono, liczba zabitych nie uwzględnia 200-300 osób, które najpewniej utonęły wraz z nadejściem fali tsunami.