• Trzęsieni ziemi u wybrzeży Alaski
  Trzęsienie ziemi o magnitudzie 8,2 nawiedziło we wtorek obszar na morzu na południowy wschód od Chiniak na Alasce - podały amerykańskie służby geologiczne USGS. Wydano ostrzeżenie przed tsunami dla części Alaski i Kanady.
 • Skala trzęsienia ziemi
  Trzęsienie ziemi o sile 6 stopni w skali Richtera, jakie nawiedziło Tokio, spowodowało, że w japońskiej stolicy zakołysały się wysokie budynki. Z mebli i półek spadały przedmioty.
 • Geolog ostrzega: Tsunami może jeszcze nadejść
  Jeśli trzęsienie ziemi na Oceanie Indyjskim zrodzi falę tsunami, może mieć ona 2-3 m wysokości. Po fatalnych doświadczeniach sprzed siedmiu lat mieszkańcy zagrożonych rejonów nie zlekceważą ostrzeżeń - uważa geolog prof. Jerzy Żaba.
 • Ucieczka przed tsunami w Indonezji
  Gdy na wybrzeżu zawyły syreny, ludzie rzucili się do ucieczki. Indonezyjczycy doskonale pamiętają, że w tsunami z 2004 roku zginęło około 250 tysięcy osób. Dlatego teraz po ogłoszeniu alarmu nikt nie zwlekał. Zobacz zdjęcia z ewakuacji.
 • Mordercze tsunami w Japonii
  Tsunami, które uderzyło w Japonię po wielkim trzęsieniu ziemi, pokazywane było już na różne sposoby. Mordercza fala uderzała w domy, zmiatała z drogi samochody. Takich ujęć jednak, jeszcze nie widziałeś.
 • Japończycy zrzucą się na odbudowę kraju?
  Rzecznik rządu Japonii Yukio Edano oświadczył w piątek, że władze nie wykluczają wprowadzenia specjalnego podatku, z którego sfinansowana byłaby odbudowa zniszczonych przez trzęsienie ziemi i tsunami terenów na północnym wschodzie kraju.
 • Znów silne trzęsienie ziemi w Japonii. Jest wielu rannych
  Północno-wschodnią Japonię nawiedziło w czwartek trzęsienie ziemi o sile 7,4. Według japońskiej agencji meteorologicznej, były to wstrząsy wtórne po kataklizmie z 11 marca br. W prefekturze Miyagi jest wielu rannych - poinformowała lokalna policja.
 • Po tragicznym trzęsieniu ziemi i tsunami anulowano tysiące zaplanowanych podróży do Japonii
  Linie Japan Airlines (JAL) wezwały swych pracowników do udawania się na bezpłatne urlopy w maju i czerwcu, z powodu dramatycznego spadku liczby pasażerów po trzęsieniu ziemi i tsunami z 11 marca, które uszkodziły elektrownię atomową Fukushima.
 • Rosja podwoi dostawy surowców do spustoszonej przez kataklizmy Japonii
  Rosja ma podwoić w tym roku do 18 mln ton dostawy ropy naftowej do Japonii dotkniętej katastrofalnym trzęsieniem ziemi i falą tsunami. Moskwa proponuje też Tokio współpracę w dziedzinie energetyki - poinformował we wtorek wicepremier Igor Sieczin.
 • Ofiary kataklizmów, jakie dotknęły Japonię, będą chowane w tymczasowych zbiorowych mogiłach
  W Japonii jest coraz więcej problemów z chowaniem ofiar niedawnego trzęsienia ziemi i fali tsunami. Agencja Kyodo pisze we wtorek, że dwie gminy w prefekturze Miyagi zaczęły tymczasowo grzebać zidentyfikowane ofiary w zbiorowych mogiłach.