• W miejscowościach w okolicach elektrowni Fukushima promienioanie spadło poniżej poziomu, kiedy konieczna jest ewakuacja ludzi
  Międzynarodowa Agencja Energii Atomowej po kolejnym badaniu próbek gleby z japońskiej miejscowości Iitate, 40 km na północny wschód od elektrowni Fukushima, podała, że promieniowanie spadło poniżej poziomu, przy którym konieczna jest ewakuacja mieszkańców.
 • Walczą z promieniowaniem, a ono ciągle rośnie
  W nocy z soboty na niedzielę straż pożarna i siły zbrojne Japonii zaangażowane zostały w akcję schładzania reaktorów nr 3 i 4 w uszkodzonej elektrowni jądrowej Fukushima I. Mimo podjętych kroków w reaktorze nr 3 zwiększyło się promieniowanie.
 • Już ponad 7 tysięcy ofiar kataklizmu w Japonii
  Ponad 7,3 tys. osób poniosło śmierć, a prawie 11 tys. jest uznawanych za zaginione w wyniku ubiegłotygodniowego trzęsienia ziemi w Japonii - podała w sobotę japońska policja.
 • Pierwsze ofiary promieniowana? Zmarło kilkanaście osób
  Czternastu pacjentów w podeszłym wieku zmarło po przeniesieniu ze szpitala do ośrodka, gdzie ewakuowani są mieszkańcy zagrożonej skażeniem radioaktywnym strefy wokół uszkodzonej elektrowni atomowej Fukushima I - poinformowały w czwartek miejscowe władze.
 • Rozpaczliwa walka o reaktory. Śmigłowce w akcji
  Śmigłowce wojskowe rozpoczęły w czwartek akcję zrzucania wody morskiej na przegrzewający się reaktor nr 3 w japońskiej elektrowni jądrowej Fukushima I - podała dpa, powołując się na telewizję NHK.
 • Eksplozja w elektrowni Fukushima
  Rzecznik rządu Francji Francois Baroin ocenił w środę, że według "najgorszego scenariusza" katastrofa w japońskiej elektrowni atomowej Fukushima może mieć "większy rozmiar niż w Czarnobylu", gdzie w 1986 roku doszło do wybuchu w tamtejszej siłowni.