• Most Aleksandra III, Paryż
  Burmistrz Paryża mówi dość – magistrat pozwał Airbnb za nielegalny najem krótkoterminowy. Platformie grozi teraz kara w wysokości 12,5 mln euro.
 • Tajlandia
  Władze Tajlandii są zaniepokojone pogarszającym się wizerunkiem kraju w oczach turystów. Niedawne zabójstwo dwojga brytyjskich wczasowiczów może jeszcze bardziej pogorszyć wizerunek kraju jako miejsca bezpiecznego i beztroskiego wypoczynku - uważają przedstawiciele tajskiego sektora turystycznego.
 • Bazylika Grobu Pańskiego w Jerozolimie
  Izrael liczy straty po wojnie w Gazie. Trwający 50 dni konflikt z Hamasem spowodował znaczne straty w turystyce. Izraelskie ministerstwo turystyki rozpoczęło kampanię, która ma zachęcić zagranicznych gości do powrotu do Ziemi Świętej.
 • Pokojówka
  Warszawa w czołówce. Mamy w stolicy najczystsze, zaraz po Tokio, hotele na świecie. Tak wynika z rankingu portalu turystycznego hotels.info, o którym pisze "The Wall Street Journal".
 • Palma była za krzywa? Najbardziej absurdalne reklamacje urlopu
  W samolocie było duszno, a żadne okno nie chciało się otworzyć. Obsługa nie reagowała – to tegoroczna reklamacja turystki.
 • Naukowcy odkryli gen odpowiedzialny za jet lag
  Naukowcy zidentyfikowali główny gen odpowiedzialny za cykle zasypiania i budzenia się. Może to pomóc w wynalezieniu sposobu na kontrolowanie, kiedy nasz organizm powinien wchodzić w stadium uśpienia, a kiedy powinniśmy się obudzić. Jest to problem dokuczający zwłaszcza pasażerom długich rejsów lotniczych.
 • Stan wojenny w Tajlandii
  Uzbrojeni żołnierze na ulicach, pojazdy opancerzone, budynki obstawione przez umundurowanych ludzi - tak wyglądają teraz ulice największych miast. Armia wprowadziła stan wojenny w Tajlandii. Czy coś może grozić turystom, którzy chętnie jeżdżą do tego azjatyckiego kraju? Polskie MSZ wydało w tej sprawie specjalny komunikat.
 • Biuro podróży TUI Poland odwołuje wszystkie turnusy w Egipcie do końca października. Polski MSZ dla bezpieczeństwa turystów odradza wyjazdy do Egiptu. Jednak nie wszystkie biura podróży uważają, że wycieczki należy odwołać.
 • Ostrzeżenia o zagrożeniu w środkach transportu, możliwość szybkiego składania skarg na policji oraz zwrócenie uwagi turystom, jakich nawyków powinni unikać. Oto nowe sposoby policji na walkę z przestępczością w Paryżu.
 • Jeszcze przed tegorocznymi wakacjami Ministerstwo Sportu i Turystyki razem z resortem finansów chcą wprowadzić nowe przepisy, które zabezpieczą Polaków przed upadkami biur podróży. W kolejnych latach w życie wejdzie także nowy fundusz gwarancyjny. Ministerstwo apeluje jednak – podstawa to zdrowy rozsądek i ostrożność przy wyborze najtańszych ofert.