• Wenecja podczas powodzi
  70 procent obszaru historycznego centrum Wenecji znalazło się w piątek pod wodą, gdy fala przypływu osiągnęła przed południem wysoki poziom 154 centymetrów. Woda powoduje kolejne szkody po katastrofalnej powodzi, do jakiej doszło we wtorek.
 • Sardynia
  10 ton piasku wywiezionego przez turystów z plaż na Sardynii - na pamiątkę, w bagażu - powróciło na swoje miejsce w naturze. Tę ogromną ilość śnieżnobiałego piasku, a także muszelek i kamieni ze Szmaragdowego Wybrzeża na wyspie przekazała dyrekcja lotniska w Olbii.
 • Wybuch wulkanu na włoskiej wyspie Stromboli
  Jedna osoba zginęła, a dwie są ranne w wyniku gwałtownej aktywności wulkanu na włoskiej wyspie Stromboli - podały władze. Doszło tam do silnych eksplozji, po których uniosła się chmura dymu. Turyści wypoczywający na plaży rzucili się w panice do morza.
 • Kanapa
  Goście hotelu w górskiej miejscowości Sestriere na północy Włoch ukradli stamtąd kanapę i dwa krzesła. Jak pisze lokalna prasa z Piemontu, choć hotelarze przyzwyczajeni są do znikających przedmiotów, tym razem kaliber łupu ich zaskoczył.
 • Imigranci w porcie na wyspie Lampedusa
  Burmistrz włoskiej wyspy Lampedusa Salvatore Martello zaapelował o zamknięcie tamtejszego ośrodka rejestracji i pobytu dla migrantów. Jak mówi, nękają oni mieszkańców i turystów. Wyspa jest w kryzysie, „zostaliśmy pozostawieni sami sobie” - powiedział.
 • Wenecja
  Grupa mieszkańców Wenecji przemaszerowała w sobotę z walizkami uliczkami, protestując w ten sposób przeciwko wyludnianiu się Wenecji. Liczba ludności spadła do rekordowo niskiej liczby niecałych 55 tysięcy. Protest odbył się pod hasłem „Venexodus”.
 • Watykan. Rzym
  Sezon w Rzymie się nie kończy, a miasto niemal o każdej porze roku wypełniają tłumy turystów. Najbardziej cieszą się właściciele hoteli i to oni czerpią największe korzyści. Konkurencja mała nie jest: w Rzymie znajduje się 6000 obiektów noclegowych. Jak więc spośród tak bogatej oferty wybrać odpowiedni hotel i jednocześnie nie wydać na nocleg mnóstwa pieniędzy? Wszystko zależy od Waszych potrzeb, w końcu nikt nie oczekuje po tanim hoteliku na uboczu luksusów, ani też nie należy spodziewać się, że obiekt w centrum miasta będzie zachęcał atrakcyjnymi cenami. Do wszystkiego należy podejść z dystansem i umiarem, w końcu odpoczynek we włoskiej stolicy nie ma przysporzyć trosk a przynieść same przyjemności.
 • Gondola w Wenecji
  Zapowiedzią strajku odpowiedzieli właściciele taksówek wodnych i innych środków transportu w Wenecji na zmiany w regulaminie żeglugi na Canal Grande. Weszły one w życie w następstwie śmiertelnego wypadku, do jakiego doszło w połowie sierpnia na tej zatłoczonej arterii, w pobliżu mostu Rialto, gdzie życie stracił pasażer gondoli.
 • Koloseum
  Ruch kołowy w rejonie Koloseum zostanie wkrótce zlikwidowany. Od 15 sierpnia szeroka aleja prowadząca od centrum do antycznego amfiteatru będzie otwarta tylko dla pieszych i rowerzystów.
 • Oto najdziwniejsze życzenia turystów
  Ktoś chciał jechać pociągiem z Rzymu do Mediolanu, ale siedząc tak, by przez okno widać było cały czas morze, kto inny szukał wycieczki, która trwałaby pięć dni i siedem nocy.