• Opuszczony budynek w Prypeci niedaleko Czarnobyla
  21 – tyle tras dla turystów powstanie na terenie elektrowni w Czarnobylu. Będzie można zwiedzać m.in. sterownię, w której rozpoczęła się katastrofa z 1986 roku
 • Nicole Kidman z turystami - zdjęcie zamieścił na swym twitterowym koncie Jimmy Kimmel
  "Jimmy zaskoczył turystów i sprowadził ich na Oscary" - tweet tej treści zamieścił Jimmy Kimmel, prowadzący galę rozdania Oscarów. Sytuacja była naprawdę niecodzienna, a zaskoczeni byli zarówno zwiedzający jak i oglądani.
 • Drvengrad
  Serbia wciąż pozostaje nieoczywistym kierunkiem podróży. Może więc w tym roku warto zrobić coś nietuzinkowego i wybrać się tam na wakacje? Poza wspaniałą, w wielu miejscach dziką przyrodą, w Serbii czekają na was wiekowe miasta, klasztory i fantastyczne festiwale. Są też atrakcje przeznaczone specjalnie dla wielbicieli filmów Kusturicy.
 • Ronda w prowincji Malaga, Hiszpania
  Andaluzja to niewątpliwie jeden z najbardziej charakterystycznych regionów Hiszpanii. Zachwyca mauretańskim dziedzictwem, a z rozmachem i przepychem tutejszych orientalnych budowli nie może się równać żadne inne miejsce w Europie. Z drugiej strony, to właśnie tutaj narodził się jeden z fundamentów hiszpańskiej kultury, czyli flamenco. Nie można jednak zapomnieć jeszcze o jednej rzeczy, z której słynie Andaluzja - kuchni. Wybierając się tutaj, dwóch rzeczy można być pewnym - że będzie słonecznie i smakowicie.
 • Demonstracja w Hurghadzie
  Kolejne biuro podróży - Exim Tours - zawiesiło wyjazdy do Egiptu. Biuro zapewnia, że powroty turystów już przebywających na wczasach w tym kraju będą się odbywały zgodnie z planem. Wyjazdy turystyczne do Egiptu zawiesiło też dziś biuro Sun&Fun Holidays.
 • Powódź
  Powodzie w Czechach uwięziły polską wycieczkę. Grupa turystów nie może wyjechać z miasteczka Svoboda, bo pobliska rzeka uszkodziła jedyny most, którym autokar mógł opuścić miejscowość.
 • Turysta
  Brakuje pieniędzy na odnawianie szlaków turystycznych. Tak jest między innymi w Beskidzie Sądeckim i Pieninach.
 • Choć za oknem jeszcze zima, w Poznaniu już trwają przygotowania do weekendu majowego. 27 i 28 kwietnia w stolicy Wielkopolski odbędzie się już szósta edycja akcji "Poznań za pół ceny". Na jakie rabaty i atrakcje mogą liczyć turyści?
 • Co warto zobaczyć w Berlinie?
  Berlin to tętniąca życiem, kosmopolityczna metropolia, która co roku przyciąga tłumy turystów z całego świata. Stolica Niemiec zachwyca nie tylko wielkością (największe po Londynie i Paryżu miasto Unii Europejskiej), ale przede wszystkim różnorodnością architektoniczną i licznymi atrakcjami turystycznymi.
 • Turystów już nie interesuje cena wycieczki
  Polacy coraz mniej ufają biurom podróży. Od początku roku niewypłacalność lub upadłość ogłosiło już dziewięciu touroperatorów. To najgorszy rok w historii branży.