• Amsterdam
  Władze Amsterdamu postanowiły wprowadzić ograniczenia dla turystów. Chodzi o dzielnicę czerwonych latarni.
 • Turysta
  Mało kogo obchodzi zwyczajne oglądanie zabytków i słuchanie o nudnej historii. "Nowi" turyści nie chcą tylko zwiedzać, wolą doświadczać. Interesuje ich styl życia ludzi w kraju, który odwiedzają, ciekawi sytuacja polityczna. Chętnie zaglądają do miejscowych kuchni. Polskie firmy turystyczne nie są obojętne na ten światowy trend.
 • Bunkier
  W nadleśnictwie Spychowo na Mazurach powstał szlak turystyczny prezentujący fortyfikacje z czasów II wojny światowej, które są pozostałością po tzw. Szczycieńskiej Pozycji Leśnej. Poniemieckie bunkry można zwiedzać od początku lipca.
 • Koloseum w Rzymie
  6,5 miliona osób zwiedziło w zeszłym roku rzymskie Koloseum - podała dyrekcja i przyznała, że liczba ta zbliża się do kresu możliwości zabytku. Takie tłumy są groźne dla samego amfiteatru i dlatego postanowiono wprowadzić alternatywne trasy i formy zwiedzania.
 • Wieża Eiffla
  Paryska Wieża Eiffla została niespodziewanie zamknięta dla zwiedzających. Powód? Próba nielegalnego dostania się na jej szczyt. Według policji mogło chodzić o przygotowania do zamachu terrorystycznego lub do... skoku na spadochronie.
 • Watykan. Rzym
  Sezon w Rzymie się nie kończy, a miasto niemal o każdej porze roku wypełniają tłumy turystów. Najbardziej cieszą się właściciele hoteli i to oni czerpią największe korzyści. Konkurencja mała nie jest: w Rzymie znajduje się 6000 obiektów noclegowych. Jak więc spośród tak bogatej oferty wybrać odpowiedni hotel i jednocześnie nie wydać na nocleg mnóstwa pieniędzy? Wszystko zależy od Waszych potrzeb, w końcu nikt nie oczekuje po tanim hoteliku na uboczu luksusów, ani też nie należy spodziewać się, że obiekt w centrum miasta będzie zachęcał atrakcyjnymi cenami. Do wszystkiego należy podejść z dystansem i umiarem, w końcu odpoczynek we włoskiej stolicy nie ma przysporzyć trosk a przynieść same przyjemności.
 • Bolesławiec
  W Bolesławcu każdy znajdzie coś dla siebie. Smakosze – lokalną i międzynarodową kuchnię, aktywni – liczne trasy rowerowe i termy solankowe, a odkrywcy – wiele zabytków i unikalnych pamiątek z gliny. W tym mieście nie sposób się nudzić.
 • Zamek w Łańcucie
  Muzyka klasyczna, wielkie polskie rody i wysokoprocentowe likiery smakowe. Wbrew pozorom 18-tysięczny Łańcut ma do zaoferowania dużo więcej niż słynny zamek, w którym do dziś praktykuje się zwyczaj noszenia nielubianych przez nikogo muzealnych kapci
 • Ronda w prowincji Malaga, Hiszpania
  Andaluzja to niewątpliwie jeden z najbardziej charakterystycznych regionów Hiszpanii. Zachwyca mauretańskim dziedzictwem, a z rozmachem i przepychem tutejszych orientalnych budowli nie może się równać żadne inne miejsce w Europie. Z drugiej strony, to właśnie tutaj narodził się jeden z fundamentów hiszpańskiej kultury, czyli flamenco. Nie można jednak zapomnieć jeszcze o jednej rzeczy, z której słynie Andaluzja - kuchni. Wybierając się tutaj, dwóch rzeczy można być pewnym - że będzie słonecznie i smakowicie.
 • Zakazana walizka na kółkach
  Od maja przyszłego roku obowiązywać będzie zakaz przejazdu przez Wenecję z hałaśliwą walizką na kółkach. Kto nie wymieni ich na nadmuchiwane i gumowe, zapłaci mandat w wysokości od 100 do 500 euro.