• Dolnośląski PiS na Twitterze
  Politycy Platformy Obywatelskiej zażądali we wtorek przeprosin za "grafikę obrażającą i poniżającą wielu przedstawicieli naszego kraju", która została udostępniona na Twitterze przez dolnośląski PiS.
 • Prezydenci Andrzej Duda i Donald Trump podpisują deklarację o partnerstwie strategicznym / fot. Twitter/@realDonaldTrump
  Autorzy memów niezmiennie uwielbiają Aleksandra Kwaśniewskiego. Na jednym z ostatnich były prezydent siedzi głęboko zamyślony, a jego zdjęcie jest opatrzone podpisem: "To ja naprawdę napisałem tę konstytucję? No nic nie pamiętam". Dawnej słabości Kwaśniewskiego do mocnych trunków internetowy lud nie chce zapomnieć, choć raczej powinien pamiętać mu konstytucję.
 • Bronisław Komorowski
  Bronisław Komorowski nie szczędzi krytycznych słów pod adresem rządu Beaty Szydło. Uważa, że polskie władze na szczycie UE dały "pokaz nieporadności", zlekceważyły interes Polski i wolę suwerena, skompromitowały się. W ocenie byłego prezydenta to początek końca prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego jako politycznego stratega.
 • Bronisław Komorowski
  "Wiem, że Donald Tusk chciał wrócić do polskiej polityki jeszcze dwa lata czy półtora roku temu. Oczywiście byłoby bardzo dobrze, gdyby wrócił, ale równie dobre z punktu widzenia Polski jest to, aby jak najdłużej i najwyżej piął się w hierarchii w polityce międzynarodowej" - przekonuje Bronisław Komorowski. Przy okazji były prezydent kieruje również słowa do PiS.
 • Marcin Wójcik z kabaretu Ani Mru Mru
  "Po skeczu o PO, Tusku, Komorowskim czy np. Petru zazwyczaj aktywna jest prawa strona, która mówi: dobrze, tak, trzeba im dosrać. Druga strona milczy. Jeśli z kolei pojawi się skecz o PiS, to znów komentuje prawa strona, ale tym razem w duchu: O nie, z tego nie można żartować. A to mobilizuje, by takich żartów robić więcej" - mówi w rozmowie z dziennik.pl Marcin Wójcik, założyciel kabaretu Ani Mru Mru.
 • Donald Tusk
  Europoseł PiS złożył skargę na szefa Rady Europejskiej. Nie spodobało mu się, że Donald Tusk poparł Bronisława Komorowskiego w wyborach prezydenckich. Ryszard Legutko skarżył się, że Tusk złamał zasadę bezstronności. Na te zarzuty odpowiedział rzecznik szefa RE.
 • Donald Tusk
  Donald Tusk pogratulował Andrzejowi Dudzie zwycięstwa w wyborach prezydenckich. "Dziękuję Prezydentowi Komorowskiemu za dobrą i uczciwą prezydenturę, a Andrzejowi Dudzie gratuluję wygranej i życzę jak najlepszej kadencji" - napisał przewodniczący Rady Europejskiej na Twitterze.
 • Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk z córką Katarzyną po głosowaniu w Sopocie
  Głosowanie trwa, politycy dają szczytny przykład, jak należy korzystać z przywileju demokracji. Niektórzy wybrali się, by wybrać prezydenta, całymi rodzinami. Nietrudno też zauważyć, że dla niektórych była to okazja do zaprezentowania stylowej kreacji.
 • Prezydent Ukrainy PETRO POROSZENKO na Westerplatte
  To pierwsze takie uroczystości na Westerplatte, dlatego że po raz pierwszy Polska upamiętniła koniec II wojny światowej tam, gdzie się zaczęła. I po raz pierwszy obchodziliśmy nowe święto - Narodowy Dzień Zwycięstwa - przypadający 8 maja. Jednak coś zakłóciło podniosłą atmosferę. Rozetka wpięta w marynarce ukraińskiego prezydenta. "Poroszenko wystąpił przy Komorowskim i Tusku w barwach zbrodniczej UPA" - oburzył się ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski, znawca trudnej przeszłości polsko-ukraińskiej. Problem w tym, że gdzie duchowny widzi czarno-czerwoną rozetkę, inni dostrzegą symbol... maku.
 • 1. MIEJSCE: Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk
  Nie od dziś wiadomo, że polityka to dochodowe zajęcie. Zwłaszcza wielka polityka to wielkie dochody. Ile zarabiają najważniejsi polscy politycy, nie tylko w kraju, ale również za granicą? "Gazeta Wyborcza" przygotowała specjalny ranking miesięcznych pensji. Przytaczamy najciekawsze pozycje z tego zestawienia.