• Barbara Stanisławczyk
  Barbara Stanisławczyk-Żyła pozostanie prezesem Polskiego Radia - dowiedział się dziennik.pl. Rada Mediów Narodowych zdecydowała, że zarząd radia będzie dwuosobowy. Jej zastępcą został Mariusz Staniszewski.
 • Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar
  Trybunał uznał, że tak zwana "kadrowa" nowela medialna jest częściowo niekonstytucyjna. Rzecznik Praw Obywatelskich, Adam Bodnar twierdzi, że wyrok jest istotny z punktu widzenia zwolnionych pracowników TVP i Polskiego Radia, którzy procesują się z byłym pracodawcą. 
 • "Wiadomości" TVP
  Nie przypominam sobie w "Wiadomościach" informacji krytycznych dla obozu PiS - mówi dziennik.pl Łukasz Szurmiński, medioznawca z Uniwersytetu Warszawskiego, który zajmuje się zagadnieniem propagandy. Z jego obserwacji wynika, że po "dobrej zmianie" w TVP kierownictwo flagowego dziennika Jedynki sięga po techniki wykorzystywane w niechlubnej przeszłości. Takie same narzędzia stosowali Amerykanie w czasie I i II wojny światowej, Rosjanie w czasie Rewolucji Bolszewickiej, Niemcy w czasach III Rzeszy czy partia w PRL-u.
 • Janusz Daszczyński
  Jutro Rada Mediów Narodowych wybierze nowego prezesa TVP. Najmocniejszym kandydatem na to stanowisko jest dotychczasowy szef telewizji, Jacek Kurski. Po jego konkursowym wystąpieniu list do członków rady napisał były prezes TVP, Janusz Daszczyński. Padły poważne oskarżenia.
 • Były prezes TVP Janusz Daszczyński
  Janusz Daszczyński, były prezes TVP, zarzuca Jackowi Kurskiemu mijanie się z prawdą. "Ja żadnego bilansu spółki za 2015 rok nie sporządzałem, bo robił to pan, panie prezesie! A teraz niefrasobliwie narusza pan moje dobra osobiste" - pisze były prezes TVP w polemice do wywiadu z obecnym szefem telewizji publicznej, jaki ukazał się w magazynowym wydaniu "Dziennika Gazety Prawnej".
 • Budynek TVP
  Analizujemy projekt ustawy o mediach narodowych. Prawnicy wskazują luki prawne i przekonują, że przed PiS jeszcze dużo pracy. Co budzi najwięcej wątpliwości?
 • Juliusz Braun
  Juliusz Braun żegna się z fotelem prezesa TVP. Mówi z dumą, że zastał Polskę analogową, a zostawił cyfrową. Jego kadencja upłynęła nie tylko pod znakiem cyfryzacji telewizji, ale ratowania spółki z finansowej zapaści i kontrowersyjnej restrukturyzacji zatrudnienia. W ciągu ostatnich czterech lat, poza zdjęciem „Wieczorynki”, na głównych antenach niewiele się zmieniło. Jak kadencję Brauna zapamiętają widzowie?
 • Donald Tusk i Jarosław Kaczyński w czasie telewizyjnej debaty
  Rząd udaje, że pracuje nad nową ustawą medialną. A opozycja mnoży własne, coraz bardziej skrajne koncepcje. Konsensus w sprawie opłaty audiowizualnej? Nie było go i nie będzie
 • Reporterka jednej ze stacji odpoczywa między relacjami z wielogodzinnego szczytu UE
  Minęły już czasy, kiedy to telewizja niepodzielnie rządziła wyobraźnią mas. Publiczne stacje muszą szukać dla siebie nowego miejsca i sposobu finansowania. Abonament skrupulatnie płacili Niemcy, na media publiczne jak jeden mąż zrzucają się też Szwedzi. A Polacy, tak jak Włosi czy Węgrzy, od tego obowiązku się uchylają. Jak dziś radzą sobie media publiczne na świecie?
 • Adam Pieczyński, Zbigniew Benbenek, o. Tadeusz Rydzyk
  Nie tylko TVP czeka na nową ustawę medialną, która zagwarantuje jej stabilne finansowanie. Komercyjni konkurenci też mają w tym swój interes. Stawką w tej grze jest odebranie telewizji publicznej możliwości zarabiania na reklamach.