• Katownia UB przy ulicy Strzeleckiej w Warszawie
  Wszystko wskazuje na to, że stracimy unikatowy zabytek. Instytut Pamięci Narodowej nie ma pieniędzy na remont byłej katowni UB w kamienicy przy ulicy Strzeleckiej w Warszawie i utworzenie w tym miejscu izby pamięci - alarmuje tvnwarszawa.pl. Byłe więzienie zostanie zamknięte, a pomieszczenie, w którym miała być izba pamięci, wynajęte.
 • Zbigniew Ziobro w piwnicach siedziby Ministerstwa Sprawiedliwości, w których przed laty mieścił się areszt śledczy Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego
  Ministerstwo Sprawiedliwości udostępniło piwnice swego budynku, w których przed laty mieścił się areszt śledczy Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego. ZOBACZ ZDJĘCIA!
 • Tajne więzienie NKWD. Willa Jasny Dom w Warszawie
  Instytut Pamięci Narodowej dokonał niecodziennego odkrycia w starej siedzibie Urzędu Bezpieczeństwa w Płocku. Okazuje się, że w piwnicach siedziby UB mieściła się katownia. Więźniowie zostawili w niej ślady na ścianach. Zachowały się nawet oryginalne drzwi do cel.
 • Znicze ku pamięci ofiar Katynia
  Fragmenty odzieży odnalezionej przy ofiarach z ubeckiej katowni w Białymstoku świadczą o ich wysokiej szarży wojskowej. Wynika tak z dwóch ekspertyz, które wpłynęły do białostockiego pionu śledczego IPN.