• Niemieccy policjanci
  Kanclerz Niemiec Angela Merkel w wywiadzie dla telewizji ARD ostrzegła w związku z zatrzymaniem imigranta z Afganistanu, podejrzanego o zgwałcenie i zamordowanie studentki, przed potępianiem wszystkich uchodźców.
 • Unia Europejska
  Unii Europejskiej potrzebna jest terapia rodzinna - pisze w sobotę niemiecki dziennik "Tagesspiegel". I chwali przywódców 27 krajów za uzgodnienie pragmatycznego planu na najbliższe miesiące. "Die Welt" dostrzegł rysujący się zwrot w polityce migracyjnej.
 • Angela Merkel
  Burmistrz Antwerpii Bart De Wever powiedział w wywiadzie dla najnowszego wydania tygodnika "Der Spiegel", że polityka "otwartych drzwi" wobec imigrantów była "epokowym błędem" kanclerz Angeli Merkel. Jego zdaniem polityka integracji w Belgii poniosła fiasko.
 • Angela Merkel
  Niemiecki dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung" ocenia, że rząd Angeli Merkel jest w odwrocie w sprawie wspólnej polityki migracyjnej. Komentator gazety zarzuca też kanclerz błędy, które doprowadziły do izolacji Niemiec.
 • Angela Merkel
  Kanclerz Niemiec Angela Merkel studzi oczekiwania przed rozpoczynającym się jutro unijnym szczytem w Brukseli. Szefowa niemieckiego rządu powiedziała, że nie zapadną na nim decyzje w sprawie rozdziału kolejnych kontyngentów uchodźców.
 • Angela Merkel
  Zwolennicy antyimigracyjnego ruchu Pegida domagali się w Dreźnie dymisji kanclerz Angeli Merkel. Przeciwko przyjmowaniu uchodźców demonstrowało na ulicach stolicy Saksonii około pięciu tysięcy osób.
 • Angela Merkel
  Redukując liczbę przyjmowanych uchodźców działamy w interesie nas wszystkich. To słowa kanclerz Angeli Merkel, wypowiedziane podczas kongresu CDU, partii której przewodniczy. Niemiecka kanclerz wezwała w Karlsruhe do większej solidarności wewnątrz Unii.