• Arcybiskup Tadeusz Gocłowski
  W wieku 84 lat po godz. 15.00 zmarł w Gdańsku Tadeusz Gocłowski, arcybiskup gdański w latach 1984-2008 - potwierdziło PAP biuro prasowe Konferencji Episkopatu Polski.
 • Wojciech Jaruzelski
  "Historia wyda wyrok" - tak informację o śmierci generała Wojciech Jaruzelskiego skomentował Stanisław Ciosek, były ambasador RP w Rosji. Jak twierdzi "w życiu prywatnym w ogóle nie przypominał żołnierza, był ciepłym człowiekiem".
 • Generał Wojciech Jaruzelski
  W Warszawie, po długiej chorobie, zmarł generał Wojciech Jaruzelski. Miał 91 lat. W czasach PRL był między innymi I sekretarzem KC PZPR, premierem, przewodniczącym Rady Państwa i ministrem obrony narodowej. Odpowiedzialny za wprowadzenie w 1981 roku w Polsce stanu wojennego. Po transformacji ustrojowej w latach 1989-1990 był prezydentem wybranym przez Zgromadzenie Narodowe.
 • Generał Wojciech Jaruzelski
  Generał Wojciech Jaruzelski nie żyje - podał w środę przed południem serwis internetowy "Faktu", informacje błyskawicznie powieliły inne media. Niewielu czekało na oficjalne potwierdzenie. Walka o "newsa" okazała się ważniejsza niż dziennikarska rzetelność.
 • Lekarz analizuje obraz mózgu
  Coraz młodsi ludzie zagrożeni udarem. Naukowcy ostrzegają, że do 2030 roku może podwoić się liczba zgonów, niepełnosprawności i innych chorób spowodowanych przez zaburzenia krążenia krwi mózgowej. Winę za to w dużej części ponosi niezdrowy styl życia. Takie są wyniki pierwszej globalnej oceny problemu.
 • Dzień urodzin to dla wielu również dzień śmierci
  Wyniki tych badań są bardzo ciekawe. Pokazują, że śmierć dopada nas częściej w dniu, kiedy dmuchamy świeczki na torcie niż w pozostałe dni. Obserwacją było objętych prawie dwa miliony osób. Czy masz się czego bać?
 • Włodzimierz Lenin
  Co zabiło Włodzimierza Lenina - to temat rozpoczętej w piątek cyklicznej konferencji w Akademii Medycznej Uniwersytetu Marylandu w Baltimore. Wbrew obiegowej teorii nie była to kiła, a raczej stres lub nawet otrucie.
 • Rocznie z powodu cukrzycy umiera 4,6 mln osób
  Na cukrzycę cierpi już 366 mln ludzi na świecie. Rocznie z jej powodu umiera 4,6 mln osób i dokonuje się ponad 1 mln amputacji nóg. Te alarmujące dane podała Międzynarodowa Federacja Diabetologiczna z okazji Światowego Dnia Walki z Cukrzycą, który przypada 14 listopada.