• Starszy mężczyzna przyjmuje leki
  Parlament Europejski przyjął rezolucję, w której wezwał Komisję Europejską i Radę UE m.in. do wzmocnienia pozycji negocjacyjnej państw członkowskich tak, żeby mogły one ustalać z koncernami farmaceutycznymi korzystniejsze ceny leków w Unii.
 • Donald Tusk i David Cameron
  Brytyjski premier David Cameron i przewodniczący Rady Europejskiej, Donald Tusk nie uzgodnili w niedziele formuły porozumienia miedzy Londynem a Unia Europejska w sprawie imigracji i zasiłków. Po wspólnym obiedzie na Downing Street nie było wspólnego komunikatu czy choćby uścisku dłoni przed obiektywami reporterów.
 • Donald Tusk
  Przywódcy państw i rządów Unii Europejskiej poparli plan inwestycyjny o wartości ponad 300 miliardów euro. W Brukseli właśnie zakończyły się negocjacje w sprawie pomysłu zgłoszonego przez szefa Komisji Europejskiej Jean Claude Junckera.
 • Protest przeciwko ACTA
  Umowa między Unią Europejską a USA (TTIP) daje możliwość przeforsowania tylnymi drzwiami niektórych zapisów ACTA. "DGP" poznał założenia mandatu negocjacyjnego Komisji Europejskiej. Finalizacja porozumienia między UE a USA ma nastąpić w pierwszym kwartale 2013 roku
 • Protesty na Cyprze
  25-procentowy podatek od depozytów przekraczających sto tysięcy euro złożonych w Banku Cypru. Takie rozwiązanie rozważa cypryjski rząd, który chce znaleźć 5 miliardów 800 milionów euro, aby otrzymać międzynarodową pożyczkę.
 • Donald Tusk w Brukseli
  Politycy krytycznie oceniają unijny budżet, ale chwalą polskich negocjatorów. Łącznie nasz kraj otrzyma w latach 2014-2020 blisko 106 miliardów euro, z czego prawie 73 miliardy na politykę spójności. Ze Wspólnej Polityki Rolnej otrzymamy 28 i pół miliarda euro.
 • Witold Waszczykowski
  Zagrożeniem dla świeżo przyjętego budżetu jest Parlament Europejski - zauważył Witold Waszczykowski z PiS-u. Parlament bowiem ma zatwierdzić ostateczny kształt finansów UE w latach 2014-20. Wielu parlamentarzystów już zapowiada zgłoszenie weta.
 • Donald Tusk w Brukseli
  Kawa, energetyczne napoje i adrenalina pomogły polskiej delegacji przetrwać męczące negocjacje w Brukseli. Donald Tusk po zakończeniu szczytu mówił, że jest 38 godzin na nogach, ale ma poczucie, że jest to historyczna chwila.
 • Kulisy szczytu UE
  Ponad dobę trwały negocjacje budżetowe w Brukseli. "Jesteśmy trochę wczorajsi" - żartował po zakończeniu rozmów Donald Tusk. Co się działo w Brukseli? Zobacz zdjęcia!
 • Donald Tusk
  "Jest to dla mnie jeden z najszczęśliwszych dni w moim życiu, bo nie sądzę, żebym w przyszłości mógł jeszcze coś takiego dla Polski zrobić" - tak skomentował wyniki szczytu Unii Europejskiej premier Donald Tusk.