• Uczelnia
  Już po raz 13. DGP przygotował ranking wydziałów prawa. Zwycięzców wybieraliśmy w dwóch kategoriach: szkoły wyższe publiczne i niepubliczne. Obie najlepsze uczelnie mieszczą się w Warszawie
 • Uniwersytet Warszawski
  Po ubiegłorocznym remisie z Uniwersytetem Jagiellońskim Uniwersytet Warszawski został najlepszą uczelnią akademicką w kraju. "Mamy nadzieję, że UW będzie czuł na plecach oddech UJ, bo różnice między nimi pozostają bardzo niewielkie. To bezsprzecznie dwie najlepsze polskie uczelnie" – mówi Waldemar Siwinski, prezes Fundacji Edukacyjnej Perspektywy, która corocznie przygotowuje ranking najlepszych szkół wyższych.
 • Uniwersytet Warszawski
  Uniwersytet Warszawski wraca na pierwsze miejsce w rankingu „Perspektyw”. Pół kroku za nim jest Uniwersytet Jagielloński. Jakie szkoły wyższe są najlepsze w Polsce? Które z państwowych wyższych szkół zawodowych są arte uwagi? Kto najbardziej awansował w rankingu uczelni niepublicznych? Poniżej zestawienia najlepszych szkół wyższych według Rankingu "Perspektyw".
 • Pusta sala wykładowa
  Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Jagielloński prawdopodobnie znajdą się wśród 2 proc. najlepszych uczelni badawczych na świecie. Wyniki badania uniwersyteckiej ekstraklasy zostaną wprawdzie opublikowane jesienią, ale wysokie miejsca na liście już teraz potwierdzają pracownicy obu uczelni.