• Andrzej Duda
  To ważne, że UKSW będzie kształcił ludzi, którzy będą dbali o ludzkie życie, kierując się zasadami etyki chrześcijańskiej - powiedział prezydent Andrzej Duda, który w piątek na stołecznym Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego podpisał nowelizację ustawy o tej uczelni.
 • Minister Jarosław Gowin oraz rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. Wojciech Nowak
  O przyjęciu na uczelnię nie będą już decydować wyłącznie wyniki matury. Placówki odzyskają prawo do sprawdzania wiedzy kandydatów.
 • Prof. Piotr Gliński
  Zwiększenie nakładów na naukę, ograniczenie biurokracji. Takie między innymi są plany Prawa i Sprawiedliwości dotyczące rozwoju nauki - mówił w radiowej Trójce Piotr Gliński. Zapowiedział, że rząd PiS będzie chciał odejść od bolońskiego systemu w szkolnictwie wyższym, ponieważ jest on niesprawny. Chodzi o podział na dwustopniowy podział studiów.
 • Uniwersytet Warszawski
  Uczelnie publiczne wolą nawet znacznie obniżać progi wymagań, niż zamykać kierunki. Przez to poziom studiów wyższych staje się coraz niższy. A niż demograficzny powoduje, że nie zanosi się na zmianę.
 • Pusta sala wykładowa
  Co czwarte miejsce jest wolne. Z bezpłatnymi studiami szkoły wyższe czekają nawet na tych, którzy w maju nie zdali i mają poprawki.
 • Studenci
  Co roku na najlepszych uczelniach świata na koszt polskiego rządu będzie studiować co najmniej stu studentów z Polski. Ale potem tę naukę będą musieli odpracować.
 • Uniwersytet Warszawski
  Uniwersytet Warszawski wraca na pierwsze miejsce w rankingu „Perspektyw”. Pół kroku za nim jest Uniwersytet Jagielloński. Jakie szkoły wyższe są najlepsze w Polsce? Które z państwowych wyższych szkół zawodowych są arte uwagi? Kto najbardziej awansował w rankingu uczelni niepublicznych? Poniżej zestawienia najlepszych szkół wyższych według Rankingu "Perspektyw".
 • Pusta sala wykładowa
  Uniwersytet Warszawski i Uniwersytet Jagielloński prawdopodobnie znajdą się wśród 2 proc. najlepszych uczelni badawczych na świecie. Wyniki badania uniwersyteckiej ekstraklasy zostaną wprawdzie opublikowane jesienią, ale wysokie miejsca na liście już teraz potwierdzają pracownicy obu uczelni.
 • Piotr Zelt
  Doskonale znani z występów medialnych, jednak jako nauczyciele akademiccy funkcjonują głównie w świadomości swoich studentów. Zobacz galerię gwiazdorów, którzy na salach wykładowych odkryli swoje powołanie...
 • Studenci
  Uniwersytety wycofują się z kształcenia na tradycyjnych kierunkach. W zamian otwierają modne specjalizacje. Po tych jednak trudno o pracę.