• Elektrownia jądrowa
  Jest zgoda Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na budowę elektrowni atomowej w Polsce. Według UOKiK-u utworzenie wspólnego przedsiębiorstwa przez spółki PGE, KGHM, Tauron i Eneę nie doprowadzi od ograniczenia konkurencji w naszym kraju.
 • Słupy energetyczne, zdjęcie ilustracyjne
  To był sztandarowy projekt rządu. Resort skarbu chciał stworzyć połączyć wytwórców prądu w jeden gigantyczny koncern. Najpierw plany popsuł UOKiK, który fuzję zablokował, teraz decyzję powstrzymał Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
 • Minister skarbu Aleksander Grad
  Minister skarbu Aleksander Grad zapowiedział w czwartek, że będzie bronił przed Sądem Ochrony Konkurencji i Konsumentów możliwości przejęcia Energi przez Polską Grupę Energetyczną. PGE ma odwołać się do sądu od decyzji UOKiK zakazującej tego połączenia.
 • Wojna rządu z UOKiK. O Energę
  Szykuje się starcie resortu skarbu z Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Szefowa UOKiK ne zgadza się bowiem na rządowy plan sprzedaży Energi PGE. Według niej to zniszczy konkurencję i sprawi, że za prąd będziemy płacić dużo więcej niż do tej pory. Jednak Aleksander Grad twierdzi, że to on ma rację, a analizy urzędu są pełne błędów.