• Kara nałożona na spółkę Carrefour
  Sąd Apelacyjny potwierdził decyzję prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w sprawie nałożenia 542 tys. 412 zł kary na spółkę Carrefour - poinformował UOKiK. Przedsiębiorca w związku z przejęciem spółki Ahold nie sprzedał w terminie dwóch sklepów.
 • Płyty DVD z filmami mogłyby być tańsze?
  Tajemnica drogich filmów na DVD rozwiązana? Sąd potwierdził, że w tej sprawie istniała zmowa cenowa między ZAIKS-em a Stowarzyszeniem Filmowców Polskich. ZAIKS broni się przed zarzutami.
 • Reklama Plusa wprowadzała klientów w błąd
  To była atrakcyjna usługa operatora, którą sieć mocno reklamowała. Jednak zdaniem UOKiK, rzeczywistość była zupełnie inna, bo w regulaminie było kilka kruczków. Dlatego też urząd nałożył na sieć wysoką karę.
 • UOKiK: 113 mln zł kary dla operatorów komórkowych za zmowę kartelową
  113 mln zł kary nałożył Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów na czterech największych operatorów komórkowych za utworzenie kartelu - poinformował w środę Urząd. Zmowa miała spowodować blokowanie rozwoju technologii.
 • UOKiK wygrał z Providentem. Umowy były niezgodne z prawem
  Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uznał, że Provident łamał prawo. Firma stosowała bowiem zapisy w umowach, które uderzały w klientów.  Wyrok sądu nie jest jednak jeszcze prawomocny.
 • Sieć marketów ukarana. Oszukała klientów
  Sieć marketów nastraszyła klientów. Wszyscy uznali, że plakaty na ścianach sklepów to nie reklama, a rzeczywista groźba. Sprawą zajął się UOKiK i ukarał firmę. Teraz sąd potwierdził wyrok urzędu. Markety wciąż mogą jednak zwrócić się do wyższej instancji.